Emre Belözoğlu’ndan Denizlispor açıklaması: Zoru başaracağız

Emre Belözoğlu, Denizli maçı öncesi yapılan son idmanda öğrencilerini etrafına topladı, “Yeni bir dönem başlıyor. Değişimin ilk adımını atacağız. Hedefimiz 10 maçı da kazanmak. Evet, zor ama bunu başaracağız” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe’nin çiçeği burnunda teknik patronu Emre Belözoğlu, yeni görevindeki ilk maçı olan Denizlispor sınavı öncesi takımıyla toplantı yaptı. Dünkü antrenmanda öğrencilerini etrafına toplayan 40 yaşındaki çalıştırıcı, hem maçın önemini anlattı hem de sezonun kalan dönemindeki beklentilerini oyuncularıyla paylaştı. Emre Belözoğlu, “Yeni bir döneme başlıyoruz. Önümüzde 10 lig maçı kaldı. Değişimin ilk adımını Denizlispor karşısında atacağız. Kadıköy’de bu sezon istediğimiz sonuçları alamadık. İlk maçtaki görevimiz, güzel bir oyunla buna son vermek” ifadelerini kullandı.

‘Yeter ki inanın’

Genç teknik adam, “Her takımda geçiş süreçleri zor olur. Ancak tecrübeli ve kaliteli bir takımız. Bu konuda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi. Şampiyonluk şanslarının hala olduğuna da değinen Emre Belözoğlu, “Bu bize bağlı değil. Ancak bizim yapabileceğimiz bir şey var. Kalan 10 maçımızı da kazanmak. Evet, zor bir hedef. Ancak birlik olup, kalitemizi sahaya yansıtırsak, 10’da 10 yapacağımıza inancım tam. Yeter ki siz de buna inanın” diye konuştu.