Ünal Karaman: Maliyeti düşük karakteri güçlü bir takıma sahibiz

Fırtına’nın teknik direktörü Ünal Karaman, Galatasaray karşısında alınan 4-0’lık zaferi değerlendirdi.

Galatasaray’ı 4-0 ile geçerek adeta bozguna uğratan Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, takımın son durumunu ve zaferi anlattı. Takım olma yolunda çok önemli bir adım attıklarını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Galatasaray’a attığımız goller sırasında en çok sevindiğim noktalardan bir tanesi kulübedeki oyuncuların en az oynayanlar kadar sevinmesi oldu. Geldiğimizden beri bu duyguyu aşılamaya çalışıyoruz. Ancak herkesin konuştuğu gibi şampiyonluk muhabbetleri aramızda dönmüyor, bu uzak bir hedef. Amacımız; iyi bir takım, iyi bir aile olmak ve iyi futbol oynamak. Eğer bunları yaparsak başarılı oluruz” dedi.

‘Trabzon ruhuyla aşacağız’

Zor şartlar altında çalıştıklarını belirten Karaman, sözlerine şöyle devam etti: “Burada içinde bulunduğumuz konuma baktığımızda şartların farkındayız. En başta başkanımız olmak üzere yönetimimiz çok büyük bir görev aldı. Ekonomik anlamda zorluklar yaşandığını biliyoruz. Ancak bu günleri Trabzon ruhuyla aşacağız. Ünal Karaman olarak üstüme ne görev düşüyorsa yapmaya çalışıyorum. Taraftarın Galatasaray maçına ilgisi, verdiğimiz mesajların doğru anlaşıldığının göstergesidir. Takımımızın maliyeti düşük olabilir ama çok güçlü karaktere sahip olan oyunculara sahibiz.”

Yanal’la arasında fark var!

4 haftalık periyodun sonunda 7 puana ulaşan Ünal Karaman, çalışmadığı sezonun parasını alan Ersun Yanal ile aynı puanı toplamayı başardı. Üstelik Bordo-Mavililer, Yanal’a 10 milyon TL tazminat öderken, büyük bir jest yapan Karaman ise aylık sadece 150 bin TL kazanıyor. Günümüz kuru göze aldığında eğer Ersun Yanal göreve devam etmiş olsaydı aylık 1.2 milyon TL’yi kasasına koyacaktı.