Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı’ya 15 milyon Euro’luk teklif yapan kulüp!

Trabzonspor'un genç oyuncusu Yusuf Yazıcı'ya İtalya'nın dev kulübü Milan tarafından teklif yapıldı.

Trabzonspor’un genç yeteceği Yusuf Yazıcı gösterdiği performans ile Avrupa kulüplerinin iştahını kabartmaya devam ediyor.  Yeni Malatya mücadelesinde bulduğu iki golle yeniden form yakalayan 21 yaşındaki oyuncu Kayseri, Osmanlı ve Bursa’yı boş geçmeyerek 32 maçta 9 gol 5 asistlik bir performans yakaladı.

KULÜBE RESMİ TEKLİF GELDİ

Yusuf’un bu performansı Avrupa kulüplerinin de iyice dikkatini çekmeye başladı. İtalya’nın dev kulüplerinden Milan genç oyuncusu için Bordo Mavililere resmi teklif yaptı.  Serie A’da bekleneni veremyen ve gelecek sene iddialı bir kadro oluşturmak isteyen Milan’ın Yusuf Yazıcı için kesenin ağzını açarak 15 Milyon Euro’luk (75 Milyon TL) teklif yaptığı öğrenildi. Trabzonspor’un bu teklife henüz cevap vermediği kaydedildi.

ROMA TEKLİF YAPACAK

Bu sezon Şampiyonalar Liginde gösterdiği müthiş performansla yarı finale kadar çıkan Roma kulübünün de Yusuf Yazıcı için geniş çaplı bir teklif hazırladığı gelen bilgiler arasında. Türk futbolcu Cengiz Ünder’in de formasını giydiği Roma kulübünün Yusuf Yazıcı’yı geçtiğimiz sezondan itibaren takip ettiği biliniyor.

AĞAOĞLU “YUSUF SATILIK DEĞİL”

Geçtiğimiz günlerde Yusuf ve Abdülkadir’e gelen teklifler ile ilgili konuşan Ağaoğlu oyuncuların satılık olmadığını belirtmişti Başkan, “Göreve geldiğimiz ilk günlerde bir İtalyan kulübünden Yusuf Yazıcı’ya 15 milyon euro teklif geldi. Yusuf ile Abdülkadir’i almak isteyen 950 milyon TL’yi getirmek zorunda. Tabi böyle bir şey fiziki olarak mümkün değil, anlamı ise şu: Yusuf Yazıcı ile Abdülkadir satılık değil.” ifadelerini kullanmıştı.
Kaynak : 61saat.com