Terim onay verdi! 3 yıllık imza atacak…

Belhanda, maç başı 2.2 kilit pas ortalamasıyla ligin zirvesinde yer alarak, Galatasaray’ın adeta gizli kahramanlarından biri oldu. Bir dönem çok tartışılan isimlerden olan Sinan Gümüş ise gösterdiği performas ve çalışma disipliniyle Fatih Terim’in gözüne girmeyi başarıp takımda kalmayı garantiledi.

Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçmesiye birlikte 3 oyuncu adeta gizli kahraman rolü üstlendi. Younes Belhanda, en çok kilit pas yapan oyuncu olarak perde arkasındaki en önmeli isimlerden biri olurken, Sinan Gümüş ve Martin Linnes de Terim ile kendini buldu. 10 numayı giydiği için herkes Belhanda’dan gol ve asist bekliyor.
Ama o sadece takımının değil ligin de en çok kilit pas veren ismi. Terim’in vazgeçmediği Belhanda, maç başına 2.2 kilit pas ortalaması ile oynuyor. Belhanda, ceza sahasına en çok isabetli orta yapan oyuncular sıralamasında da ikinci. Maç başı 6 isabetli ortayla Galatasaray’ın ise en iyisi. Maç başına 3.6 dripling yapan Belhanda, Galatasaray’ın en çok top çalan ikinci oyuncusu..
Terim’le öne çıkan bir başka oyuncu da Linnes. Uzun süre beklentileri karşılayamayan Linnes’in performansına tam not veren Terim, bu oyucudan vazgeçmeyecek. Sezon sonunda Galatasaray’da büyük bir değişime imza atmaya hazırlanan Terim, 1 yıl daha sözleşmesi olan Linnes’i 2019 planlarında aslar arasında düşünüyor. Terim, oyuncuyu hem sağ hem de sol bek olarak oynatacak.
Terim’in bir diğer jokeri de Sinan Gümüş. Performansı ve disipliniyle hocasının gözüne giren Sinan’a yeni sözleşme teklif edilecek. Sezon sonu kontratı bitecek olan genç oyuncuya, Terim’in onayıyla 3 yıllık imza attırılacak.
Kaynak:Fanatik
Önceki İçerikJose Sosa: Galatasaray’ı bana bırakın
Sonraki İçerikAykut Kocaman Eljif Elmas’ı gönderiyor!