Roberto Mancini: Umarım Burak Yılmaz bize gol atmaz

İtalya A Milli Takım Teknik Direktörü, Türkiye maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin çok iyi bir takım olduğunu vurgulayan Mancini, eski öğrencisi Burak Yılmaz'a da övgüler yağdırdı, ''Burak'ı bu yıl takip ettim, fantastik bir sezon geçirdi Lille'de. Umarım yarın gol atmaz. O benimle aynı fikirde midir bilmiyorum.'' diye konuştu.

İtalya A Milli Takım Teknik Direktörü, Türkiye maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye karşı en iyi oyunlarından birini oynamaları gerektiğini vurgulayan Mancini, eski öğrencisi Burak Yılmaz’a da övgüler yağdırdı, ”Kazanma serimizi sürdürmek istiyoruz. Türkiye çok iyi bir takım. Türkiye’ye karşı en iyi oyunlarımızdan birini oynamamız gerekiyor.” diye konuştu.

‘Türk ekibi genç ancak fantastik oyunculara sahip’

‘Başlangıç için 1 puan iyi olur mu?’ sorusunu ‘Hayır.’ şeklinde yanıtlayan Mancini, ‘İlk maçlar her zaman zor olur. Türk ekibi genç ancak fantastik oyunculara sahip. Bu nedenle kazanmak istiyorsak en üst düzeyde oynamamız gerek.

‘Burak Yılmaz umarım yarın gol atmaz’

Galatasaray ‘da Burak Yılmaz ile berabere çalışan İtalyan futbol adamı, milli oyuncuya övgüler yağdırdı. Burak’ı bu yıl takip ettim, fantastik bir sezon geçirdi Lille’de. Umarım yarın gol atmaz. O benimle aynı fikirde midir bilmiyorum. Bir insan ve oyuncu olarak onu çok seviyorum. Türk ekibinin en iyi oyuncularından birisi.”

‘Türk taraftarlarını çok seviyorum’

Mancini, sözlerini ”Türk taraftarlarını çok seviyorum ama yarın için her zaman kazanmak ister. Umarım tekrar finalde karşılaşırız.” diyerek noktaladı.