Fenerbahçe’de Frey ve Reyes imzayı attı

Fenerbahçe'nin yeni transferleri Michael Frey ve Diego Reyes için imza töreni gerçekleştirildi.

Fenerbahçe’nin yeni transferleri Michael Frey ve Diego Reyes için imza töreni gerçekleştirildi.
Ülker Stadyumu’nda düzenlenen törende sportif direktör Damien Comolli, İsviçreli forvet ve Meksikalı savunmacı açıklamalarda bulundu.

Frey: Çok yönlü bir oyuncuyum

İsviçre’nin Zürih takımından transfer edilen Frey şöyle konuştu:

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Fenerbahçe’deki forvetler gerçekten çok kaliteli ve ben de onlarla birlikte çalışarak en iyisini yapacağımı düşünüyorum. Geçen sezon çok gol attım. Çok koşan çok mücadele eden bir oyuncuyum. İşte böyle bir santrforum. Sahadaki Frey ile saha dışındaki Frey 2 farklı insan. Biliyorum ki burada çok ateşli bir atmosfer var. Fenerbahçe taraftarı inanılmaz. Onlara karşı oynamak için sabırsızlanıyorum. Çok yönlü bir oyuncuyum. Tek santfor ve çift santrfor oynadığım oldu. Ama ben elimden geleni yapacağım kararı hoca verecektir. Fenerbahçe çok büyük ve çok güzel bir kulüp. Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da bilinen bir kulüp. Her gün çok çalışacağım ve herkes görecek burada neler yaptığımı.”

Reyes: Meksika’dan çok teklif geldi

Son olarak Portekiz ekibi Porto’da forma giyen ve bonservisi elinde olduğu için bedelsiz olarak kadroya katılan Reyes şu ifadeleri kullandı:

“Dünya Kupası’ndan önce Cocu beni PSV’ye istemişti. Kısmet Fenerbahçe’ye oldu. Benim için en doğrusunun Fenerbahçe olduğunu biliyordum. İsteğim gerçekleştiği için de çok mutluyum. Kendi ülkemden, Meksika’dan çok teklif geldi. Ancak benim oynamak istediğim kulüp Fenerbahçe’ydi. Kendimi şu an iyi hissediyorum. Fiziksel olarak hazırım. Fakat ilk 11’de oynayıp oynamayacağımı teknik direktörümüz karar verecek. Hem stoper mevkisinde hem de defansif orta sahada oynamayı seviyorum. Buna hocamız karar verecek. Benim için şu an en önemli olan burada bu sezonu şampiyon olarak tamamlayabilmek.”
Comolli: Transferde kendi kurallarımız var
Fransız yönetici Comolli ise şu açıklamaları yaptı:
“Her iki oyuncunun da takıma katılmasından dolayı çok mutluyum. İkisi de çok değerlenecek. Onları aldığımız için mutluyum. Diego hakkında çıkan yalan yanlış haberlerden dolayı gerçekten çok rahatsızım. Size birkaç bilgi paylaşmak istiyorum. 15-16 sezonunda Sociedad’ta oynarken takım çıktığı 38 maçın 31’inde yer almış. 16-17 sezonunda Espanyol’da 38 maçın 34’ünde yer almış. Bu arada kalan 3-4 maçta oynamamasının sebebi de Espanyol’un transferde geç hamle yapması… 17-18 sezonunda Porto’da 48 maçın 47’sinde yer aldığını görebiliriz. Yani Diego’nun sakat olduğu haberleri ve bu konuda çıkan diğer tüm haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bunun da sorunuza iyi cevap olduğunu düşünüyorum. Kendi kurallarımız var transferde. Fakat bir de uygulamamız gereken başka kurallar da var. Önemli olan oyuncuları izlemenizdir. Ancak istediğiniz kadar izleyin getiremediğiniz sürecek bir anlamı yoktur. Yaptığımız hiçbir transfer son dakika transferi değil. Diego istediğimiz 2 veya 3 numaralı stoperdi. Kulüpler arasında bir rekabet söz konusuydu, o yüzden Diego transferi haftalar aldı.”

‘Gecikme bizden kaynaklanmıyor’

“Sol ayak ihtiyacı vardı biz de Andre Ayew’i getirdik. Sol ayaklı bildiğiniz gibi Hasan Ali ve İsmail Köybaşı var. Sol ayaklı bir futbolcu getirebiliriz ama bir zorunluluk değil. Takıma katmak istediğimiz 7 oyuncuyu kadroya katmışız. Bence bu önemli bir şey. Transfer dönemi halen devam ediyor. Biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halen 2 ya da 3 farklı pozisyona oyuncu bakmaktayız. Geciktik mi diye düşünüyorum… Transfer döneminin çok öncesinde oyuncu alabilirdik. Transferdeki zamanlama tamamen bizden kaynaklanmıyor. Bir transferde 3 taraftar bahsedebiliriz. Almak isteyen biziz. Satmak isteyen kulüp ve oyuncu. Almak istediğimiz oyuncuyu, satmak isteyen kulüp hemen satmıyor. Almak istediğimiz oyuncuyla çok takım ilgileniyor. Satmak isteyen kulüp de piyasayı ona göre değerlendiriyor. Bu yüzden de transfer gecikiyor.”

‘Cocu ile çok iyi çalışıyoruz’

“İyi bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim. 7 oyuncu geldi, 2 oyuncu gitti. Transferdeki performansımı sordunuz. Bunun cevabını 2 yıl sonra verebilirim. Bazı transfer dönemlerinde bilinmeyen oyuncuları aldım, dünya yıldızları oldu. Cocu ile beraber çok iyi çalışıyoruz. Kendisiyle her gün yüz yüze görüşüyoruz. Böylesine iyi bir hoca ile çalıştığım için çok mutluyum. Spekülasyonlara kesinlikle cevap vermiyorum. 1-2 pozisyon için çalışıyoruz. Elimden geldiğince size erken haber vermeye çalışacağım. Verileri çok kullandığım doğrudur. Oyuncuları tanımakta dünyanın birçok kulübü bu sistemi kullanıyor. Sadece bu transfer döneminde değil, gelecek transfer döneminde de bu sistemi kullanacağız.”