Ağaoğlu’nun adaylık süreci..

AĞAOĞLU ÖNCE HANGİ LİSTEYİ İSTEDİ

Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklayan Ahmet Ağaolu’nun aday olacağına dair ilk sinyali yakın dosu İbrahim Sağıroğlu vermişti. Sağıroğlu, yayın danışmanımız Ali Savaş’a yaptığı değerlendirmede bazı şartların oluşması birkaç gün içinde olun ve Ağaoğlu tavrını açıklar demişti. O şartları tek tek açıklayacağız. Ağaoglu ile 61saat.com sitesi adına dün geç saatte yine yayın danışmanımız Ali Savaş konuştu. Bu kıza konuşmada Ağaoğlu’nun Savaş’tan şu ricası oldu.Bir iki gün benimle ilgili yazılar haberler yapmayın. Bunu duyan yayın danışmanımız Ali Savaş Ağaoğlu’nun sıkı takip edilmesine, hatta İbrahim Sağıroğlu’nun da yakın takibi gerekir diye spor servimizi bilgi verdi. Ve Ağaoğlu birkaç gün bekleyin adımdan bahsetmeyin demesine rağmen sürpriz bir şekilde adaylığını açıkladı. Adaylığını açıklarken neler oldu. Ne konuda yeşil ışık gördü. Şimdi hepsini tek tek anlatalım. Ama bu arada bir ilginç ayrıntıdan bahsedelim. Ağaoğlu’nun Trabzonspor’da merak ettiği tek şey borcu değil kaç personelin çalıştığıydı ve o liste Ağaoğlu’na hemen iletildi.. Bunu Ağaoğlu niye istedi… Artık herkes anlamıştır.

AĞAOĞLU, ‘EVET SOYLU İLE GÖRÜŞTÜM’

Ağaoğlu’nan adaylık sürecinde merak edilen en önemli durumu Bakan Soylu ile görüşüp görüşmediği. Hatırı sayılır bir gazeteci arkadaşımız, Ağaoğlu’na bu soruyu sordu. Ağaoğlu’da evet görüştüm dedi ama eklemeyi unutmadı; ” Bundan 2 yıl önce uçakta…” Tabi bu espriydi. Ağaoğlu Soylu ile de görüştü. Berat Albayrak’la da. Bu görüşle bir icazet alma görüşmesi değildi. Sadece bilgi vermek ve başkan olursa karşılaşacağı güçlüklerin çözümünü kolaylaştırmak için.

ASBAŞKAN HAYRETTİN HACISALİHOĞLU

Ağaoğlu’nun As Başkanı Hayrettin Hacısalihoğlu oluyor. Hacısalihoğlu, Ağaoğlu’nun iknasında önemli rol oynadı. Ağaoğlu da ben evet dersen sen de evet diyeceksin dedi. Ve iki evet, Trabzonspor’da buluştu. Ağaoğlu Trabzon kanadını, Hacisalihoğlu’nun oluşturması yönünde tam yetki verdi. Ağaoğlu, İstanbul kanadından sadece dört isim almaya planlıyor. Bu isimlerden biri Tuncay Bender. Ağaoğlu’nun sürpriz ismi ise; Maxx Royal’den Mehmet Ersoy olabilir. Hacıbalihoğlu’nun Trabzon kanadından yönetime alacağı isimler ise şöyle tahmin ediliyor. Bu sadece bir tahmin…” Erkut Çelebi, Cahit Erdem, Hüseyin Örs,Yusuf Ziya Yılmaz, genç bir avukat. Genç bir mali müşavir…”

AĞAOĞLU’NUN KANKASI ALİ KOÇ

Fenerbahçe başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Ali Koç, Ahmet Ağaoğlu’un çok yakın dostu. Hatta Ağaoğlu, Koç ile de istişare yaptı denirden şike mücadelesi ile ilgili olarak camianın kararlılığının kankalık derecesindeki dostluktan öte olduğunu da Koç’a söyledi. Ağaoğlu, Ali Koç imle golf nedeni ile çok samimi dost. Koç ailesi Ağaoğlu’nun golf federasyonunda en büyük sponsorlarından biri. Ağaoglu ile Koç dünyanın en prestijli golf turnuvalarına birlikte gittikleri de biliniyor. Eğer, Koç FB başkanı olursa Ağaoğlu’nun da Trabzonspor başkanı olarak şike sürecinde neler yaşayacakları merak konusu. Spor basının gündemini de bu belirleyecek gibi.

AĞAOĞLU, ÇALIMBAY İLE ÇALIŞIR MI?

İddia o ki Ağaoğlu, başkanlığı ile ilgili olarak 5 yıllık bir plan yapacak. Yani taraftara açık ve net konuşacak. Şampiyonlukla ilgili kesin söz vermeyecek. Ağaoğlu’nun Trabzonspor’a başkan adayı olurken Trabzonspor sokakta kalmaz, sokaktan adam alır sözü öyle görünüyor ki Ağaoğlu’nun başkanlık sürecinin en baba sözü olarak tarihe mal olacak.

TRABZONSPOR BAŞKANLIĞI İÇİN İLK TEPKİLER

Ağaoğlu’nun başkan adaylığını açıklamasından sonra ilk tepkiler de geldi. Faruk Özak, güzel ve samimi bir isim kendinden önceki yönetimlerin hatasına düşmeyecektir. Nuri Albayrak “ Çok ağır bir sorumluluk yüklendi. Bir cesaret örneği sergiledi. Destek olmam gerek Özkan Sümer “ Birlikte çalıştık. Vizyonu mükemmel bir insan. Trabzon sahip çıkmalı..” Atay Aktuğ “ Bundan sonra bizim yapacağımız Ağaoğlu’na sahip çıkmak. Ufak tefek meseleleri büyütmemek gerek. Arkadaşımız deyim yerindeyse elini taşın altına soktu…” Nevzat Şakar “ Şahsen ben mutlu oldum. Hep birlikte kenetlenme zamanı…”

Kaynak:61saat.com