VakıfBank, Eczacıbaşı’na set vermedi

Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off final serisinin ilk maçında VakıfBank, konuk ettiği Eczacıbaşı VitrA'yı 3-0 yendi.

Karşılıklı sayılarla başlayan birinci sette Zhu Ting ile etkili olan  VakıfBank, teknik molayı 12-10 önde geçti. Eczacıbaşı VitrA’nın Boskovic ile  bulduğu sayılarla skoru 22-22’de eşitlemesine karşın konuk takımın servis  hatalarını iyi değerlendiren VakıfBank, seti 25-22 kazanarak 1-0 öne geçti.
İkinci sette VakıfBank, Rasic’in blokları ile Boskovic’i tutarak  Eczacıbaşı VitrA’nın ataklarını kırdı ve teknik molayı 12-7 önde kapattı. Üçlü  hücum turunda etkili olan VakıfBank, Zhu Ting’in sayılarıyla seti 25-17 aldı ve  skoru 2-0’a getirdi.
Üçüncü setin başında iki takım da karşılıklı sayılar buldu. Ardından  Zhu Ting ile etkili olan VakıfBank, teknik molaya 12-10 önde girdi. Kalan bölümde  üstünlüğünü sürdüren VakıfBank, seti 25-20 kazanarak karşılaşmadan 3-0 galip  ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.
VakıfBank’ta Çinli oyuncu Zhu Ting 25 sayı ile maçın en skorer ismi  oldu. Finalin ikinci maçı 19 Nisan Perşembe günü VakıfBank Spor Sarayı’nda  yapılacak.
VakıfBank’a Çinlilerden destek
Play-off final serisinde VakıfBank ile Eczacıbaşı VitrA arasında  yapılan ilk maçı Çinli taraftarlar da izledi.
Yaklaşık 200 Çinli taraftar, VakıfBank’a tribünden destekte bulundu.  Taraftarlar, vatandaşları VakıfBanklı oyuncu Zhu Ting için destek pankartı açtı.
Müsabakayı Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei de  VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren ile protokol tribününden takip etti.