Ünal Karaman: “Keşke eksik bölgelere oyuncular katabilseydik”

Spor Toto Süper Lig ekibi Trabzonspor'un teknik direktörü Ünal Karaman beIN SPORTS Haber'e açıklamalarda bulundu.

“Elimizde kaliteli oyuncular var”

Kafamda Trabzonspor’un yüzde kaçı oluştu derseniz, buna net bir cevap veremem. Elimizde kaliteli oyuncular var. Analizlerimiz maksimum verimi almak üzere yapıldı. Trabzonspor’un genel kimliğine uygun oyuncu var mıdır? Kamp süremiz boyunca, elimizdeki oyuncularla üst seviyede geçti. İnşallah yansımaları ligde olacak. Biz de nasıl bir tablo ile taraftarlara, ‘Merhaba’ diyeceğiz merak ediyorum.

“Keşke eksik bölgelere oyuncular katabilseydik”

“3 transferimizinde insani karakteri üst seviyede. Zor maçlar oynamadık çünkü Süper Lig zor bir lig. Bu oyuncuların ligde ne verdiğini görmek lazım. O zaman daha net konuşabiliriz. Keşke eksik bölgelere oyuncular katabilseydik. Ama Trabzonspor’un içinde olduğu durum belli. Transfer yapmakta zorlandık. İnşallah en kısa sürede arzu ettiğimiz seviyeye çıkacağız.”

“Şu andaki mevcut kadro ile yarışa gireceğiz”

Trabzonspor eksik bölgelere kaynak oluşturulabilirse, futbolcu alınacak. Şu andaki mevcut kadro ile yarışa gireceğiz.

(Yusuf ve Abdülkadir transferi) Transfer konularında sohbet ediyoruz. Profesyonel hayat içinde her oyuncu değerlendirilebilir. Şunu belirtmeliyim, Yusuf ve Abdülkadir bu takım için çok değerli. Camiaya ve formaya saygıları var.

Bunlarla ilgili, ‘Bu olur ya da şu olur’ diyemem. Bu iki oyuncu ve diğer oyuncular benim için çok değerli. Gönlüm kalmalarından yana ama bu mutlak bir şekilde kestirip atılacak bir konu değil. Kulüpler de kendi içlerinde konuşurlar. Doğrudan büyük kulüplere göndermek isteriz.

“Burak’ın bir sakatlığı var. Şu an o bölgede Hugo var”

“Burak’ın bir sakatlığı var. Şu an o bölgede Hugo var. Burak Yılmaz bizim için çok değerli. Ameliyat sonrası büyük bir gayret sarf ediyor. Sosa ve Kucka kamuoyunda isteksiz olarak görülebilir. Benim onların emeğine çok saygım var. İnşallah çalışmalarının karşılıklarını alırlar bu sezon. Bu isimlere çok güveniyorum.”