Uğur Meleke: Muslera, dün 3 kez sarı kart görmeliydi!

Radyospor Yorumcusu Uğur Meleke, Taktik programında spor gündemini değerlendirdi.

Uğur Meleke’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

“Fatih Terim, hava topu indirme kabiliyetini Donk’tan beklemiş. Denayer da çabukluğuyla dikkat çekici bir isim. Çabuk olan Visca ve Elia’ya karşı çabuk bir Denayer tercih edilmiş. Denayer, en son Şubat’ın başında Sivasspor’a karşı oynamış. Riskli bir tercihti. Denayer tercihinin bedelini ödemediği için Fatih Terim şanslı.  Donk kendini daha fazla futbola vermeye başlamış, çok iyi gidiyor. Donk tercihi olumlu oldu. Galibiyetin kritik adamlarından birisi oldu.”

Şu an el Galatasaray’da, bütün maçlarını kazanırsa şampiyon… Ama Beşiktaş, Galatasaray’ı yenerse el yine Başakşehir’e geçebilir. Başakşehir’in çok kaliteli bir kadrosu var. Buna rağmen fazla faul yapıyor olmasını mazur göremiyorum. Daha iyisini yapabilecekken Arda Turan, önde sürekli faul yapmaya odaklanmış. Adamı böyle odaklamışsın.

ugur meleke ile ilgili görsel sonucu

Galatasaray, 20.dakikalarda oyunu ele aldı. O dakikadan sonra da Başakşehir oyunu bozmaya başladı. O dakikadan sonra kimse futbol oynamadı. Ben bunu kabul edemiyorum. Atletico Madrid ve Leicester City, bunu yaparak şampiyon olmadı.

Mossoro sakat olduğu için Arda Turan o formayı almıştı. Dün Mossoro vardı ama henüz tam hazır değildi. Mossoro hazır ve sağlıklıysa O oynar. Hazır olmadığı için Arda Turan oynadı. Mossoro hazır olduğu halde Arda’nın bu enerjisinden pozitif bir şey çıkar diye düşündüyse, bu çağ dışı… Emre Belözoğlu ise bu tip durumlarda ekstra enerji çıkarabiliyor. Arda’nın, son iki yılda siyah-beyaz değişimi var. Emre gibi Melo gibi kariyerini bu tip durumlar üzerine kurmadı.

Emre’nin yaptığı başka bir futbolcu olsa kaderi ne olurdu? Bunu Mahmut yapsaydı, kulağından tutup mixzone’a getirirlerdi. Ancak Emre yıllardır bunu yapıyor. Yine tehdit mi ediyor? Bunu O’na sorsan tehdidi de kabul etmiyor. Emre Belözoğlu, yazın bunu mu diyor yoksa yazıyorum mu diyor… Anlamıyoruz, karnından konuşuyorlar. Fatih Terim ile Arda Turan arasında bir şeyler oldu, 2 yıl oldu hala kimse olayı tam olarak bilmiyor. Arda Turan hala karnından konuşuyor.

uğur meleke ile ilgili görsel sonucu

Mariano, çok güzel gol attı. Topu çok iyi getirdi. Topu sağ ayağına alsa zaman kaybedecekti. Quaresma, bunu beğenmedi. Quaresma ile ilgili eleştirim de bu. Temel bir vuruşu sol ayağıyla Quaresma nasıl vuramaz? Quaresma yeteneğindeki bir futbolcu, Mariano’nun dünkü vuruşu kadar sol ayağını kullanamaz mı?

Dünkü Galatasaray’ın oyunu ile Beşiktaş’ın oyunu arasında çok bir fark yok. Muslera, dün 3 kez hakeme itiraz için kalesinden ayrıldı. 3 kez sarı kart görmeliydi. Volkan Demirel, kaç kez çıkıp böyle sarı kart gördü. Muslera’nın ekstra bir kredisi oluyor. Emre’nin kartında çıktı, Mariano’nun kartında çıktı, bir tane de verilmeyen kartta çıktı. O yüzden kaleci kaptan riskli.

Nerede bir olay olsa, Abdurrahim Albayrak ve Hasan Şaş orada. Evrene negatif enerji vermeyeceksin. Sürekli evrene negatif enerji vererek bu işler hep benim başıma geliyor diyemezsin. 3 sene sonra olsa da bu enerji gelip seni buluyor. Dünyada neyin değişmesini istiyorsan, önce kendinden başlayacaksın. Soyunma odası koridorlarında Arda Turan sorun yaşamışsa dönüp bir kendisine de bakmalı.