UEFA’dan devrim gibi kararlar

UEFA, önümüzdeki sezon devreye girecek yeni kurallarını açıkladı. Avrupa futbolunda yıllardır süregelen geleneklerde köklü değişiklikler içeren yeni kurallar şöyle:

4’ÜNCÜ OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ
Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupası için 2018/19 sezonunda uygulanacak en önemli karar 4’üncü oyuncu değişikliği. Buna göre; maç kadrosunda yer alan dördüncü bir yedek oyuncu, sadece uzatma bölümünde oyuna dahil edilebilecek.
FİNAL KADROLARI 23’E YÜKSELDİ

Bir önemli değişiklik de kadroların sayısında gerçekleşti. UEFA Şampiyonlar Ligi finali, UEFA Avrupa Ligi finali ve UEFA Süper Kupası maçında 18 olan kadro sayısı 23’e yükseltildi.

Takımlar devre arası transfer döneminde kadrolarına kattığı isimlerden 3’ünü herhangi bir kısıtlama olmadan Avrupa kadrosuna ekleyebilecek.

YENİ BAŞLAMA SAATLERİ

Bir değişiklik de maçların başlama saatlerinde yapıldı. UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki 21.45 geleneği sona ererken, gelecek sezondan itibaren maçlar TSİ 23.00 başlayacak. Salı ve çarşamba günü oynanacak maçlardan iki tanesi de Türkiye saatiyle 20.55 ve 21.55’te başlayacak. Bu maçlar rastgele seçilecek.

Ayrıca bu saat değişikliğinin 15 Ağustos tarihinde Estonya’nın Tallinn şehrindeki Lilleküla Stadyumu’nda oynanacak olan 2018 UEFA Süper Kupası için de geçerli olduğu ifade edildi.
Önceki İçerikErkan Zengin 26 numarayı girdi
Sonraki İçerikAvrupa’nın dev kulüpleri Trabzonspor’un genç oyuncusu Yusuf Yazıcı için geliyor