Trabzonspor, Benfica’ya istediği ücreti iletti!

Benfica’nın, Abdülkadir için 14 milyon Dolar artı 4 oyuncu teklifini reddeden Trabzonspor, Portekiz temsilcisini bir kez daha geri çevirdi. Benfica, ilk teklife benzer bir öneriyle gelirken, Karadeniz ekibi genç yıldızın değerini belirledi: 23 milyon Euro artı bir sonraki satıştan yüzde 25 pay!

Portekiz devi Benfica’nın, Abdülkadir Ömür aşkı bitmiyor…

Geçtiğimiz hafta 19 yaşındaki oyuncu için Bordo- Mavililer’e 14 milyon Dolar (112 milyon TL) artı 4 oyuncu teklif eden Kırmızı-Beyazlılar, Trabzonspor’un kapısını bir kez daha çaldı. İlk teklife benzer bir öneriyi Karadeniz ekibine sunan Portekiz temsilcisi, Fırtına’dan bir kez daha ret cevabı aldı.

Benfica’nın önerdiği oyuncuların maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle takasta futbolcu kabul etmeyen Bordo-Mavililer, Kırmızı- Beyazlı ekibe son sözünü söyledi. Genç yıldız için 23 milyon Euro (129 milyon TL) talep eden Trabzonspor, buna ek olarak 5 yıl içerisindeki bir sonraki satıştan da yüzde 25 pay istedi. Pazarlıklar kızışırken, Benfica’nın bu rakamı yüksek bulduğu ancak yine de düşünmek için süre istediği öğrenildi.

Jonas satılırsa…

Benfica’da geçen sezon 37 gol atan Jonas’a, Suudi Arabistan ekibi Al Hilal’in 14 milyon Euro (79 milyon TL) teklif ettiği biliniyor. Kırmızı-Beyazlılar, 34 yaşındaki forvet için gelen bu cazip teklifi kabul etmeye hazırlanırken, transferin gerçekleşmesi durumunda Portekiz ekibi kaynak yaratacak. Benfica’nın bu kaynağı Abdülkadir için kullanabileceği iddia ediliyor.

Önceki İçerikGalatasaray’da Gomis krizi büyüyor!
Sonraki İçerikAyew’in Fenerbahçe’ye maliyeti..