Times gazetesinden Rojo iddiası!

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Times, Arjantinli yıldız Marcos Rojo'nun Sarı-Lacivertliler ile anlaştığını yazdı.

Marcos Rojo’nun Fenerbahçe’ye transferi konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Sarı-Lacivertliler, Arjantinli yıldızı kiralık olarak kadrosuna katmak istiyor.

İngiltere’deki transfer döneminin son gününde Rojo’nun Everton’a transferine izin vermeyen Manchester United ise 29 yaşındaki savunmacıyı bonservisiyle göndermeyi hedefliyor. Ancak Rojo, Everton olayı yüzünden kızgın olduğu İngiliz ekibinin yönetimine Fenerbahçe için rest çekti.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Times, yıldız futbolcunun Sarı-Lacivertliler’e transfer olmak için Manchester United yönetimine baskı yaptığını yazdı.

Maaş 5.7 milyon Pound

Fenerbahçe ile Rojo her konuda anlaştı. Ancak Sarı-Lacivertliler, yıldız futbolcunun 5.7 milyon Pound’luk (38.6 milyon TL) maaşının büyük bölümünü Manchester United’ın karşılamasını istiyor. Arjantinli oyuncu da bu konuda İngiliz ekibinin gereken kolaylığı sağlamasını talep etti.

Rojo, kadroda düşünülmediği Kırmızı Şeytanlar’dan bir an önce ayrılmak istiyor. Şu ana kadar başka bir talip çıkmaması, Fenerbahçe’yi bu transferde avantajlı kılıyor.