Süleyman Hurma’dan hakem Mustafa Öğretmenoğlu’na çirkin sözler

Fatih Karagümrük'ün Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettiği gergin maçta Karagümrük'ün sahibi Süleyman Hurma'nın uzatma dakikalarındaki penaltı kararı sonrası Mustafa Öğretmenoğlu'na ağır ifadelerde bulunduğu bildirildi.

Süper Lig’in 13. haftasında Fatih Karagümrük, Galatasaray’ı 2-1 mağlup etmeyi başardı. Gergin geçen maçta Karagümrük’ün sahibi Süleyman Hurma’nın hakeme yönelik çirkin sözler sarf ettiği görüldü. Hurma’nın, Mustafa Öğretmenoğlu uzatma dakikalarında penaltı kararı verince oldukça sinirlendiği ve “A….sız k.pek, hırsız k.pek. A….sızsın lan sen” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Karşılaşma sonrası sadece kendilerine değil, birçok takıma karşı yapılan yanlışların bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirten Süleyman Hurma, “Stresli, gergin ve galibiyet sevincini yaşayamayacağımız bir maç oldu. Umut ediyorum ki bir an önce sadece bize değil, birçok takıma karşı sahada olan, VAR odasında olan yanlışlıklar düzeltilir diye düşünüyorum. Aksi taktirde futbolda hiç istemediğimiz sonuçlarla karşı karşıya kalabilir. Çünkü bu en nihayetinde bir oyun. Ancak çok büyük emek ve yatırım yapılan bir oyun. Dolayısıyla bütün ilgili ve yetkilileri bu durumu bir an önce düzeltmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“FATİH TERİM’İN NEYE KIZDIĞINI BİLMİYORUM”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in karşılaşma içinde neye kızdığını bilmediğini ifade eden Hurma, “Galatasaray’ın tepkisinin ne olduğunu açıkçası bilmiyorum. Ben objektif maç izliyorum. Fatih hoca neye kızdı, kime kızdı, neden kızdı bilmiyorum. Kendi tepkilerimizin çok haklı ve yerinde olduğunu biliyorum. Bunu uzmanlarda söylüyor. Eski hakem hocaları, bize gelen telefonlar, evinde maç izleyenlerde söylüyor. Bunu bu şekilde söylüyor” dedi.

“FUTBOL ADINA PENALTIDAN DAHA TEHLİKELİ ŞEYLER OLDU”

Galatasaray’ın kazandığı penaltı kendisine sorulan Hurma şöyle cevap verdi:

“Tek tek pozisyonlara girersem çok şey söylemem lazım. Ama futbol adına penaltı pozisyonundan tehlikeli ve daha garez şeyler oldu sahada. Bunlara dikkat edelim, yapmayalım. Aksi taktirde futbolumuz gerçekten kötüye gidiyor”

Süleyman Hurma’nın hakeme yönelik hakaretleri nedeniyle büyük bir ceza alması gündemde. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı’nın konuyla ilgili hükmü şöyle:

MADDE 41 – KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, HAKARET, TEHDİT ve TÜKÜRME

Görevlilere ve diğer kişilere, 2 ila 5; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya 21 ila 50 gün arasında hak mahrumiyeti cezası, verilir. Bu maddede yer alan müsabakadan men, soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve hak mahrumiyeti cezaları para cezasına çevrilemez.