Süleyman Hurma’dan flaş sözler: Transfer yasağının kalkmaması Trabzonspor için fırsat olabilirdi!

Trabzonspor Kulübü Eski Sportif Direktörü Süleyman Hurma, spor gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş’ın kupa maçına çıkmama kararını yorumlayan Hurma, Kayserispor’un TFF’den talebi, Trabzonspor’un transfer yasağı ve birçok konuya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Süleyman Hurma Trabzonspor hakkında şunları söyledi ;

Transfer yasağının kalkmaması Trabzonspor adına bir fırsat olabilirdi. Kendi yapısını düzeltmesi adına fırsat olabilirdi düşünüyorum. Trabzonspor’un sorunu futbolcular, yöneticiler ya da teknik adamlar değil. Trabzonspor, kendi anayasasını yazmak zorunda. Orada bazı güç odakları var. Onlar, insanların geliş ve gidişlerinde etkili. Sürekli onlar kazanıyor. Gelenler ve gidenler kaybeden oluyor. Bunun değişmesi lazım. Ekonomik olarak yapabilecekleri bir şey yok. Bu durum Trabzonspor’un bazı tedbirler almasını sağlayacak. Oraya gelen kişilerin yapısı da uygun. Trabzonspor’da bundan sonra küçülme politikası olacaktır diye tahmin ediyorum.

Kaynak:ajansspor.com