Sergen Yalçın: Kazanmayı hak ettik ama olmadı

Konyaspor’da teknik direktör Sergen Yalçın, Antalyaspor karşısında oyunun her iki yarısında da baştan sona üstün oynayıp net fırsatlar bulmalarına rağmen kazanamadıklarını söyledi.

0-0 sona eren Antalyaspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, “Bakıldığında her iki takımında iyi mücadele ettiği güzel bir maç oldu. İlk yarıda ve ikinci devrede net fırsatlar bulduk. Bunları değerlendiremedik. Kazanmayı hak ettiğimiz ama bunu başaramadığımız bir maçtı. Alınan 1 puanın da her zaman değerli olduğunu söyledik. Şimdi final gibi 5 maç haftasına giriyoruz. Bu haftaları iyi değerlendirip ligde kalacak puanları alacağımıza inanıyoruz. Görünen o ki 3 galibiyet ve 38 puan ligde kalmaya yetecek. Ama bizim hedefimiz bir an önce yeterli puanları toplamak ve ligde kalma hedefine ulaşmak” dedi.

Bir basın mensubunun Antalyaspor taraftarlarının maç öncesinde ve sırasında Eto’o gösterdiği tepkiyi sorması üzerine Sergen Yalçın, “Eto’o daha yeni rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası tanıtımında olması adına davet edildi. Hafta içinde bir yöneticinin açıklamaları ortamın bu hale gelmesine neden oldu. Normal bir oyuncudan değil Eto’o dan bahsediyoruz. Dünya starı bir oyuncu. Artık bunlara son verilmeli ve bu tür oyunculardan daha fazla nasıl yararlanılabilir onu düşünmeliyiz” şeklinde görüş belirtti.