Şenol Güneş’e müdahale eden doktor konuştu

Fenerbahçe derbisinde başına atılan cisim nedeniyle 5 dikiş atılan Şenol Güneş'e müdahalede bulunan doktordan açıklama

Yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş maçında tribünden atılan bir cisim nedeniyle başına 5 dikiş atılan Şenol Güneş hakkındaki spekülasyonlara kendisine ilk müdahaleyi yapan Prof. Dr. Yunus Aydın cevap verdi. Hürriyet’e konuşan Aydın, Şenol Hoca’yı beyin cerrahisi yönünden değerlendirdiğini ifade etti ve şunları söyledi: “O düzeyde cildi kesse bile ciddi bir şey olması mümkün değil. Yani hayati bir durum olamaz. Orada bir kesi var. Bu fotoğraflarda belli oluyor. Ama saçlı derinin içindeydi. 5 tane de stapler (zımba) vardı.

Aydın’a, ‘Böyle kafaya alınan bir darbede çok kan akar mı’ diye soruldu. Aydın şöyle cevap verdi: “Kafa derisi en kanlı bölgelerdendir. Kan akışı damarın çapına bağlıdır. Eğer kontüzyon (ezilme, örselenme) denilen şekilde olursa çok büyük kan akmaz. Eğer atardamar kesilirse çok fazla kan akar.

Şenol Güneş'e müdahale eden doktor konuştu (Kan var mı?)

Staplerin (zımba) hastanelerinde atılmadığını, ilk müdahalenin statta yapıldığını belirten Aydın şöyle konuştu:“Stapleri doktor Sarper Bey (Sarper Çetinkaya) atıyor. Ben konuyu beyin cerrahisi yönünden değerlendirdim. Normal bir deriye stapler atmak… Bunu Hoca yaptırır mı, bu olur mu, ben düşünemiyorum. Kafanda hiç bir şey yok. Ben sana senaryo için stapler atıyım desem kabul eder misin? Ben kabul etmem. Şenol Hoca da etmez. Şenol Hocayı ben tanıyorum. Kafasında hiçbir şey yokken kafasına stapler attırmaz. Hoca pimpirikli adamdır.

Şenol Güneş’in hemşerisi olduğunu ve daha önce de Güneş’i belinden ameliyat ettiğini belirten Yunus Aydın, “Yani Şenol Güneş’in kafasında bir kesik vardı. Damara gelmediği zaman zaten saçlı deri olduğu için öyle kan görünmemesi doğaldır.

Doğru mu anlıyoruz?” sorusuna şu yanıtı verdi:“Yara varsa kan görünmemesi olmaz. Öyle yara vardır ki damar çok büyük açılır, kan alnından akar. Öylesi de vardır ki sadece saçlı derinin içinde kalır. Burada benim gördüğüm saçlı deri içinde kan vardı.“