Şenol Güneş: “Vagner Love gidecek gibi duruyor”.

Beşiktaş'ın Partizan'ı 3-0 yenip Avrupa Ligi'nde gruplara kaldığı maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş, hem Beşiktaş'ın son durumu hem de transfer hakkında konuştu..

Şenol Güneş, Partizan maçının ardından şöyle konuştu

”ZATEN 6 FORVET VAR, EĞER GELECEKSE…”

Beşiktaş’ın Partizan’ı 3-0 yenip Avrupa Ligi’nde gruplara kaldığı maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş, hem Beşiktaş’ın son durumu hem de transfer hakkında konuştu.

”Zaten 6 tane forvetimiz var. Onlardan daha iyi bir forvet almak için paraya önce dönüştürmek lazım. Negredo da formda. Vagner iyi bir oyuncu ama sıra gelmiyor. Bizimle başladı sezona ama gidecek gibi görünüyor. Bazı mevkilerde zamana ihtiyacımız var. Eğer hepsinin üstünde olacaksa iyi olur.”

ADEM LJAJIC AÇIKLAMASI

“Ljajic iyi bir oyuncu ama benim yapabilecek bir şey yok. Bunlar yönetimin vereceği kararlar ama Ljajic beğendiğim bir oyuncu…”

”TARAFTARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

”Maçta avantajlı skorumuz vardı. Orada da kazanabilirdik. Düşündüğümüz oyun sahaya yansıdı. Rakibin hücumdaki yetenekli oyuncularını kontrol ettik, düşündüğümüz gibi oldu. Gol yemedik. Taraftara da teşekkür ediyorum, iyi destek oldular.”

”GİDECEK VE GELECEKLER BELLİ DEĞİL”

”Antalya maçında daha fazla pozisyona girdik ama gol atamadık. Elimizdeki forvetlerin fazla olması, gidecek ve geleceklerin belli olmaması takım kadrosunun oturmasını etkiliyor.”

”TRANSFERE BAĞLI DALGALANMALAR”

”Hücumda transfere bağlı dalgalanmalar oluyor. Babel iyi bir oyuncu ama son haftalarda biraz dikkat dağınıklığı var. Orta saha, forvet, defans… Defansta biz UEFA’ya Fatih ve Necip ile başladık. Dolayısıyla takımın oturması kolay değil. Sahamızda 3 gün önce hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık ama futbolda böyle şeyler var.”

”ANTALYA MAÇINI DA KAZANABİLİRDİK”

”Bizim hedefimiz her maçı kazanmak. Antalya maçını da kazanabilirdik. O maçı kaybettik, bu maçı kazandık. Ama oyun olarak niyetimi her zaman pozitif.”

“BEŞİKTAŞ’TAN SONRA KULÜP TAKIMI ÇALIŞTIRMAYACAĞIM”

Karius’u istemediği yönünde bir açıklama yapıp yapmadığıyla ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Şenol Güneş, “Karius’la ilgili istemediğimle ilgili bir şey söylemedim. Kaleci sorunumuz yoktu ama kaleci gitmek durumunda kaldı. Maddi durumdan dolayı gitti. Böyle olunca kaleci almamız gerekti. Karius’u şu anda Fabri’yle eşdeğer duruma koyamam çünkü Fabri’yi tanıyordum. Şimdi Karius’u tanıyacağım. Elimde olan her oyuncu benim için önemlidir. Orkan için de aynı şeyi söyledim. Lens, Ricardo ve Babel gidebilir demiştim. Gitseydi Orkan kalacaktı. Ama gitmedikleri için Orkan’a şans gelme durumu yok. Giderse daha iyi olur onun için” dedi. Sırp bir gazetecinin Sırbistan’da çalışıp çalışmayacağıyla ilgili sorusunu yanıtlayan başarılı çalıştırıcı, “Kulüp takımı olarak değil ama, yaşım yeterse milli takım olabilir. Buradan ayrılırsam tabi. Burada Tosic’le çalıştık. Sırbistan’da iyi oyuncular var. Beşiktaş’tan sonra kulüp takımı çalıştırmayacağım. Yaşım yeterse herhangi bir milli takım olabilir” diyerek sözlerini tamamladı.

.