Salonda fenalaşan basketbolcu iki gün süren yaşam savaşını kaybetti

İki gün önce NBA G-Lig'de Grand Rapids Drive ile Long Islands Nets arasında oynanan karşılaşmada fenalaşan Zeke Upshaw, hayatını kaybetti. 26 yaşındaki Zeke Upshaw'ın ölümü, spor dünyasını yasa boğdu.

NBA G-Lig’de oynanan Grand Rapids Drive-Long Island Nets maçında bitime 40 saniye yaşana bir olay izleyenlere korku dolu anlar yaşatmıştı. Maçın bitimine 40 saniye kalan yere yığılan Grand Rapids Drive takımı oyuncusu Zeke Upshaw, salonda yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmıştı. 26 yaşındaki basketbolcu, iki gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Zeke Upshaw’ın ölümü ile ilgili detaylar ise açıklanmadı.

NBA takımlarından Detroit Pistons ile bağlantılı Grand Rapids Drive forması giyen Zeke Upshaw’ın hayata gözlerini yumması üzerine kulüp bir açıklama yayınladı. Detroit Pistons tarafından yapılan açıklamada “Harika bir kişiliğe sahip olan Zeke Upshaw gerek saha içinde gerekse saha dışında takımı son derece başarılı bir şekilde temsil etti” ifadelerine yer verildi. Zeke Upshaw’ın ailesi ise oğullarının pazartesi günü hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı. 2014 NBA Draftı’nda seçilemeyen Upshaw, Grand Rapids Drive’da 2. sezonunu geçiriyordu.

Önceki İçerikVincent Aboubakar “Beşiktaş’ta oynarken Porto’ya dönmek aklımda yoktu”
Sonraki İçerikTrabzonspor’da seçime geri sayım