Rıza Çalımbay’dan Galatasaray öncesi Beşiktaş tepkisi

Galatasaray maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza ÇalımbayGalatasaray maçı öncesi basın toplantısında soruları yanıtladı. Tepkili olan Rıza Çalımbay, “Beşiktaş şampiyon olur” yorumunu yapmadığını açıkladı.
Rıza Çalımbay, Trabzonspor – Galatasaray maç önü açıklamaları

Rıza Çalımbay, “İki takım için de çok önemli bir maç. Ligimizin lideri ile kendi sahasında oynayacağız. Önlemini alacağız ancak kolay bir maç olmayacak. Galatasaray’ın etkili hücum oyuncuları var. Bizim de mutlaka puan veya puanlarla ayrılmamız gerekiyor. Kalan bütün maçlarda çok iyi mücadele etmeliyiz ki hedefimiz olan Avrupa kupalarını yakalayalım. Herkesin isteği ve arzusu dört dörtlük. Şimdi bunları sahaya yansıtmamız gerekiyor. Ben arkadaşlarıma yürekten inanıyorum. Her şeyimizi vererek maçı en iyi şekilde bitireceğimizi düşünüyorum. Ligde herkesin zor maçı var. Şampiyonlukta Galatasaray puan olarak avantajlı durumda ama 8 takım için de erken konuşamamak gerekiyor.” dedi.

Galibiyetin önemine değinen Çalımbay, “Kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak zorundayız. Bunun dışında kazanmamız çok önemli. Son düdüğe kadar çok iyi mücadele etmeliyiz. Bizim tek ilgilendiğimiz şey, 8 maçımızdan en iyi sonuçları alarak Avrupa hedefimize ulaşmak.” diye konuştu.
Trabzonspor’da sakatlıklarda son durum

Sakatlık bilgilendirmesi yapan Rıza Çalımbay, “Esteban en az 1 ay bizimle berabere değil. Durica, Bero ve Castillo da en az 2-3 hafta yok. Onazi cezalı, Okay’ın durumu yarın netleşecek. Onu da yetiştirmeye çalışıyoruz. Bunlar dışında eksik yok.” ifadelerini kullandı.

5 günlük izin konusunda gelen eleştiriyi yanıtlayan Rıza Çalımbay, “Kadromuz geniş olmadığı için hazırlık maçı yapamadık. Tek sıkıntımız sakatlıklar… Milli takımda olan futbolcularımız da sık sık antrenman yaptı. Bizim için doğal olan buydu.” dedi.
Rıza Çalımbay’dan Trabzonspor seçimi açıklaması

Kongrenin Trabzonspor’a zararı değil, çok faydası çok. Kulübümüz kuvvetlenerek buradan çıkacak. Kim gelirse gelsin, buraya güç katacaktır. Yalnızca radikal kararlar almamız lazım. Bazı şeyler Trabzonspor’u korkutmazsa kulübün önünün çok açık olduğunu düşünüyorum. Transfer yasağı da Trabzonspor’a nefes aldıracaktır. Altyapı ve kiralık futbolcularımız da takıma faydalı olacaktır. Bu yüzden kimseyi korkutmasın. Biz de sezon bittiğinde güzel bir rapor çıkartacağız.” sözlerini sarf etti.
Rıza Çalımbay, “Beşiktaş şampiyon olur” dedi mi?

Basında yer alan bir habere tepki gösteren Rıza Çalımbay, “Geçen hafta benim rahatsız olduğum bir şeyler oldu. Benim burada sorumluluğum var, amacım da Trabzonspor’u en iyi yere getirmek. Bazen benim ağzımdan şampiyonluklarla ilgili farklı söylemler oluyor. Ben de mağdur duruma düşüyorum. Beşiktaş’ta yetiştiğim için sürekli Beşiktaş hakkında sorular soruluyor. Galatasaray maçından önce Beşiktaş şampiyon olur dediğim iddia edilmiş. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Diğer takımlarla ilgili bir şey söylememiz mümkün değil. Daha bir sürü maç var. Sizden ricamız mümkünse burada sorun, onun dışında yapılmasın. Bütün takımlara saygımız sonsuz. Trabzonspor’un ligi en iyi yerde bitirmesinden başka hedefimiz yok.” dedi.

Kaynak: Futbol Arena