Rıdvan Dilmen’den sert cevap “Provokatörler bunlar işte”

SABAH Spor'un usta yazarı Rıdvan Dilmen, Galatasaray Kongre Üyesi Fatih Altaylı'nın kendisine yönelik hakaret içeren sözlerine sert cevap verdi

Rıdvan Dilmen, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in maçtan önce yaptığı, “Aleyhimize hatalar olursa reaksiyon gösteririz” açıklamalarının hakemleri baskı altına aldığını iddia etmişti.Rıdvan Dilmen’in bu sözleri üzerine Galatasaray Kongre Üyesi Fatih Altaylı televizyon programında Rıdvan Dilmen’e ‘şeytan’ ve ‘ulan’ diye hitap etmesi ortalığı karıştırdı.

Dilmen özel bir televizyon kanalında, Altaylı’ya sert sözlerle yüklendi İşte Dilmen’in açıklamaları:

“ŞENOL HOCANIN BORDO KRAVAT TAKMASI NEDEN DEĞİL”

“Uzun zamandır futbol terörü var, benim oynadığım dönemde de vardı. Bunun nedeni futbolcu, teknik adam diyebiliriz, taraftarları kışkırtmak diyebiliriz. Bence ana neden kışkırtmak. Şenol Hocanın bordo kravat takması bence çok neden değil.

“TELEFONUMA KÜFÜRLER YAĞMIŞ”

“Sabah bir uyandım, telefonuma küfürler yağmış. Yalandan yere Galatasaray taraftarını siyasete sokup kaos yaratma peşindeler. Ben Galatasaray taraftarı olsam muhtemelen Rıdvan’a küfür ederim. Allah iftira atanı affetmez. Bakın iftira atıyorsunuz.”

 “BENİ TOPLUMUN ÖNÜNE ATIYORLAR”“Kuşçu, Altaylı. Benim o gün programım yoktu. Ben bunları ne zaman söylemişim? Böyle bir yalan üzerinden beni toplumun önüne atıyorlar. Futbol terörü budur işte. Sürpriz mi bu? Benim için değil.”

“FUTBOL TERÖRÜNÜN EN ÇARPICI ÖRNEĞİ”

“Ben şimdi Fatih Altaylı’yı meşhur etmek istemiyorum da… Şöhretini kaybetmişti. Bu 2 Fatih beni Galatasaray taraftarlarının önüne atmışlar. Söylediğimi söyledikleri zaman benim programım yoktu. Futbol terörünün en çarpıcı örneği bu.

“BEN OMURGALIYIM”

Bu Altaylı, 16 yılda dünya lideri olmuş Cumhurbaşkanımız hakkında 2002’de bir yazı yazmış. Onun söylediklerini ben şu anda söyleyemem. Özetle; çapsız falan…

Ben hiç olmazsa omurgalıyım. 2002’de Erdoğan’a böyle yazı yazdıktan 16 yıl sonra böyle konuşanlardan değilim.”

“PROVOKATÖRLER BUNLAR İŞTE”

“Türkiye’ye sesleniyorum. Provokatörler bunlar işte. Şunu da söyleyeyim Fatih Kuşçu’yu da Fatih Altaylı’yı da savcılığa vereceğim. Benim başıma bir şey gelirse sorumlusu ikisidir.

“KANIT GETİREMEZSEN GAZETECİLİĞİ BIRAK”

“Benim Erdoğan’a yakınlığımdan dolayı tribünlere siyaset karıştırmaya çalışıyorlar. Altaylı ve Kuşçu’yu mahkemeye veriyorum. Ben böyle bir şey söylemedim. Kanıt getirirlerse mesleği bırakacağım. Mertsen gel yapalım. Cumartesi gününe kadar getir kanıtı, ben bu işi bırakacağım. Ama sen kanıt getiremezsen, gazeteciliği bırak Altaylı.”