Rıdvan Dilmen: Maça gönderdikleri hakem ByLock’tan tutuklandı!

SABAH Spor yazarı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında oynanan ancak çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan derbiyle ilgili televizyon yayınında açıklamalarda bulundu. Dilmen açıklamaları sırasında ByLock kullanıcısı olduğu için hapse giren bir hakemle ilgili flaş bilgiler aktardı.

ŞENOL GÜNEŞ’E KÜFÜR EDİLMESİ CANIMI SIKTI

Şenol Güneş’e bugün çok ağır hakaretler oldu. Türkiye’yi 3. yapan teknik direktör olarak bakmıyorum, teknik direktör, futbol adamı olarak bakıyorum. Maç boyu küfür edilmesi canımı çok sıktı. Şenol Güneş inşallah bu konuyu kapatır. Dinleme ve izleme şansım oldu. Yaşanan olaylardan sonra bir agresifliği vardı.

OLAYLAR PSİKOLOJİSİNİ BOZDU

Şenol hocaya protesto olabilir. Kimine göre haklı, kimine göre haksız. Bir spor adamına taş, çakmak ne atılıyorsa bu doğru değil. Şenol Güneş değil herhangi biri olsa ve canı yansa aynıdır. Şenol Güneş’in kafası yarıldı mı, yarılmadı mı? Kan var mı, yok mu? Sonuçta atılan bir cisim var ve Şenol hocanın canı yandı. Şenol Güneş, dün konuştukça gerildi. Sinirlenmiş durumda. Bu olayların psikolojisini bozduğunu düşünüyorum. Şenol Güneş bu değil aslında.

Şenol Güneş’in dün yaptığı konuşmalarının büyük bir kısmına katılmıyorum. Çok dengeli gitmek lazım. Beşiktaşlı arkadaşlarım da var, oturduk konuştuk. Onların da kafası karışık. Şenol Güneş sadece Beşiktaş, Trabzonspor’un teknik direktörü değil, Türkiye’nin teknik direktörü. Şenol hoca kaptırdı gitti. Adımın Rıdvan olduğu kadar eminim ki Şenol hoca dün dediği açıklamalardan dolayı pişman olmuştur.

Rıdvan Dilmen: Maça gönderdikleri hakem ByLock'tan tutuklandı!

‘MİLAT OLSUN’ LAFINI 20 SENE ÖNCE SÖYLESEYDİK

Önemli olan Türk sporu, Türkiye’deki huzurdur. Kararları etkileyebilecek demeçler yapılıyor. Haklı bir konusu vardı, gittikçe gerilmeden ötürü olay başka yerlere gidiyor. Ne olursa olsun Şenol Güneş’e küfretmek, annesine küfür etmek canımı çok fazla sıktı. Hocalarımızın da bizlerin de söyledikleri şeye çok dikkat etmesi lazım. Sadece Şenol Güneş’e değil Aziz Yıldırım’a da küfredilmemesi lazım. Arda’ya da küfredilmemesi gerekiyor. Keşke bu ‘milat olsun’ lafını 20 sene önce söyleseydik. Şimdi herkes konuşma yapıyor.

ŞENOL GÜNEŞ’İN KAFASI KANAMADI

Bana göre de Şenol hocanın kafası kanamadı. Ben öyle gördüm. Ama bir cisim atıldıysa hakemin oyunu durdurması lazım. TFF’nin çıkıp bir karar alacağız demesi gerekirken önüne gelen herkes konuşuyor. Kararı Ankara’nın vereceği algısı oluştu. Herkes onu bekliyor. Ben de açıkçası TFF’nin nasıl bir karar alacağını merakla bekliyorum. Tayyip Bey ile çay içme ortamımız bulunabiliyor ama açık söyliyeyim ne bilgim var, ne de tahminim var.

HERKESİN SAKİNLİĞİNİ KORUMASI LAZIM

Tolga Zengin, iki gün önce sevk olmadı. Bir gün sonra sevk oldu. Ne oldu o bir günde? İnsanlarda bir soru işareti zaten bıraktınız. Temsilci ve gözlemci raporu açıklandığı halde ne oldu da değişti. Tolga’nın cezasını yoktan var mı yaptınız? Bunu yapınca güvenirliği tartışılıyor. Ancak yine de Şenol Güneş dahil tüm futbol adamlarının sakinliğini koruması lazım. TFF Başkanı’nın sahibi olduğu gazete, hakem raporunu internet sayfasından yayınlıyor. Bu bir gazetecilik başarısıdır. Telefon geliyor, 3 saat sonra siteden siliniyor. 10 bin tık alır o haber.

MAÇA GİDEN HAKEMDE BYLOCK ÇIKTI!

Ben tarihi bir çağrıda bulunmak istiyorum. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Futbol ve spor çok ciddi sivil toplum örgütleridir. Sayın Cumhurbaşkanı kumpas diyor. Daha önce 15 Temmuz’da bu yapıldı. Zaman var. Hepimizin TC kimlik numarası yok mu? TFF dahil olmak üzere çalışanların hepsi, çaycısından hakemine kadar hepsinin bilgileri alınacak. Bugün yapın demiyorum, zaman var bunun için. Bundan kısa söre önce bir maçı yönetmeye giden hakem Afyon otogarında durduruluyor, ByLock nedeniyle gözaltına alınıyor, şimdi hapiste adam. Bu adam maç yönetmeye gidiyordu? Gerçek bir olay bu, 45-50 gün önce yaşandı.