Rafet El Roman açıkladı ‘Ayuk’a Kemençe ve marşları dinlettim”

Trabzonspor'un yeni transfer Eric Ayuk'a Rafet El Roman'ın aracı olduğu ortaya çıktı.

Trabzonspor Yönetimi, uzun süredir gizlice yürüttüğü transfer çalışmalarında bir oyuncuyu daha bitirdi. Bordo-mavililer, ABD ligi MLS’de Philadelphia Union takımının 21 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Eric Ayuk Mbu ile anlaşmaya vardı. Kamerun U20 takımında da forma giyen genç yeteneği dün Türkiye’ye getiren Karadeniz ekibi, futbolcuyla bugün Trabzon’da son görüşmeyi gerçekleştirecek. Scout ekibinin uzun süredir takip ettiği Eric Ayuk’un görüşmenin ardından sağlık kontrolünden geçeceği ve 4 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi. Ayuk, sağ kanadın yanı sıra 10 numara pozisyonunda da oynuyor. Bu transferi ünlü Trabzonsporlu sanatçı Rafet El Roman’ın aracı olduğu öğrenildi. Ayuk’u izleyen ve Trabzonspor’a öneren Rafet El Roman Trabzonspor’un bu transferde bonservis bedeli ödemeyeceğini söyledi.

AYUK’U AĞAOĞLU’NA SÖYLEDİM

Açıklamalarda bulunan Rafet El Roman “Almanya’dan samimi olduğum bir menajer arkadaşım sayesinde bende ilk kez Eric Ayuk’u izledim. Daha sonra Trabzonsporlu olmam sebebiyle ilk aklıma gelen kulüpte Trabzonspor oldu. Ahmet Ağaoğlu ile görüştüm, Eric’in videolarını kendilerine gönderdim izlediler ve beğendiler.

“AYUK’U KEMENÇE VE MARŞLARI DİNLETTİM”

Başkan Ağaoğlu ile yaptığım görüşmede oyuncuyu takımda görmek istediğini ifade etti. Menajer arkadaşım vasıtasıyla futbolcuyu Trabzon’a davet ettik. Kendilerine Trabzonspor’un Türk futbolunun önde gelen en büyük kulüplerinden biri olduğunu ifade ettim. Trabzon şehri ile alakalı çeşitli videolar izlettik, aynı zamanda Trabzonspor taraftarını şehrin kültürünü kemençesini hatta Trabzonspor marşlarını bile kendisine izleterek Trabzonspor’a daha da yakınlaşmasına sebep olduk.

“BONSERVİS ÖDETMEDİM”

Bonservis ücretini Trabzonspor’a ödetmemek noktasında menajer arkadaşıma ricada bulundum. Evet, normal şartlarda belirli bir bonservis bedeli olacaktı ama buna müsaade etmedim. Ne kendim bu bedeli ödedim ne de Trabzonspor’a bu bedeli ödettirdim.

“TATİLDE OLDUĞUM İÇİN GELEMEDİM”

Dün gece itibariyle Eric şehre geldi. İnşallah bu şanlı forma altında başarı sağlar. Trabzonspor gerek camiası ile gerek taraftarı ile çok büyük bir kulüp. İnşallah taraftarlarımızı mutlu edecek futbolu oynar, hep birlikte hem Eric’in hemde takımımızın gollerini coşkuyla kutlarız. Tüm taraftarlarımız ve camiamız için iyi bir sezon olsun. Sezon açılışına gelmeyi çok istedim ancak çocuklarım ile birlikte tatildeydim. Umuyorum sezonun ilk derbisinde Galatasaray maçında Trabzon’a gelip takımımızı stadyumdan canlı destekleme şansına sahip olurum. 51. Yılın camiamıza ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm Trabzonsporlulara sevgilerimi sunuyorum.