Orhan Kaynak: Galibiyeti hak ettik

Spor Toto 1. Lig’in 6. haftasında Kardemir Karabükspor’u sahasında 4-0 mağlup eden Tetiş Yapı Elazığspor’un teknik direktörü Orhan Kaynak, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunda Kaynak, oyuncularının güzel bir futbol sergileyerek aldıkları farklı galibiyetten dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Karşılaşmada daha önce hiç maça çıkmamış oyunculara da yer verdiğini ve disiplinli mücadele ortaya koyan futbolcularının, haklı bir galibiyet aldıklarını ifade eden Kaynak, şunları kaydetti:

“Bu maçta özetle hem gol yemememiz hem de 4 gol atmış olmamız bizleri mutlu etti. Öz güven kazanma, ileriye bakma, güven verme ve kentin dinamiklerini hareke geçirme açısından oyuncularım bugün gayet iyi oynadı. Belki ellerinden gelenin en iyisini yapmadılar ama daha iyisini yapabilecek potansiyelleri olduğunu ortaya koydular. Bundan sonraki maçlarda inşallah daha iyisi yaparız ve bu galibiyet bir serinin başlangıcı olur. Elazığspor’un ve oyuncularımın buna ihtiyacı var.”

Kaynak, takımda forvet eksiklerinin olduğunu ve devre arasına kadar olabildiğince ayaklarının üzerinde durup, transfer tahtasının açılması halinde yapacakları yeni transferle daha güçlü bir Tetiş Yapı Elazığspor oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi.

Açıkgöz: “Fazlasıyla pozisyon verdik”

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Levent Açıkgöz, Tetiş Yapı Elazığspor’da olduğu gibi kendi kulüplerinde de mali anlamda sıkıntılı sürecin devam ettiğini dile getirdi.

Tüm sıkıntılarına rağmen rakip takımı, galibiyetten dolayı tebrik eden Açıkgöz, şunları söyledi:

“Maçın başında yediğimiz ilk gol, ister istemez oyuncularımızı etkiledi. Buna rağmen ilk yarı futbol adına olumlu işler yapmaya çalıştık. Kendi bariz hatalarımızdan kaptırdığımız toplarla, fazlasıyla pozisyon verdik. İkinci yarının başında yediğimiz golden sonra tamamen oyundan düştük. Geçen haftanın aynısını bu hafta da yaşamış olduk. Pozisyon almada, rakibi tutmada ve savunma anlayışında belli hatalar yapıyoruz. İnşallah bunların üzerinde durarak, hataları en aza indireceğiz. Eksiklerimizi gidererek yolumuza devam edeceğiz.”