Omar Elabdellaoui çocukları için kendini feda etti!

Omar Elabdellaoui'nin havai fişek kazasının ardından çocuklarını eğlendirmek isteyen bir babanın talihsizliği çıktı.

Galatasaray camiası yeni yıla hastanede girdi… Elinde havai fişek patlayan Omar Elabdellaoui acil olarak gece yarısı hastaneye kaldırılırken gözündeki yaralar nedeniyle görme kaybı yaşıyor. 29 yaşındaki oyuncunun havai fişek atmak istemesinin sebebinin ise çocuklarını eğlendirmek için olduğu ortaya çıktı. İşte 31 Aralık gecesi yaşananlar…

Omar Elabdellaoui, ailesi ile birlikte Büyükçekmece’deki villasında yeni yıl hazırlıkları yaparken biri down sendromlu olan 3 çocuğunu eğlendirmek için de havai fişek gösterisi yapmak istedi. Saat 21.00’de çocukların uykusu gelince gösteriyi erkene alan Norveçli oyuncu, saat 21.30’da havai fişekleri patlatmak istedi.

Omar Elabdellaoui çocukları için kendini feda etti!
Omar Elabdellaoui

Bu sırada havai fişeklerden biri elinde patlayınca Omar’ın yüzünde ve gözünde ciddi yaralanma meydana geldi. Parti değil de aile toplantısı şeklinde olan kutlamada az kişi olması nedeniyle büyük de bir panik yaşandı.

Ambulansla Bahçelievler’de özel hastaneye götürülen Norveçli oyuncuya durumu ciddi gözüktüğü için burada operasyon yapılmadı ve Galatasaray’ın sponsor hastanesi Liv Hospital’a sevk edildi. İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Fatih Terim ve takım kaptanı Arda Turan da gece yarısı hastaneye koşarak Omar’ın durumunu yakından takip etti.

Omar Elabdellaoui çocukları için kendini feda etti!

BÜTÜN DÜNYADA MANŞET OLDU

Talihsiz olay, dış basında da büyük yer buldu. İngiliz basını üsücü kazayı, “Büyük şok” başlığıyla duyurdu. Olympiakos kaptanlığına kadar yükselen Omar için Yunan ekibi ve medyası da geçmiş olsun mesajları verirken, ülkesi Norveç’te de büyük şaşkınlık yaşandı.

MUSTAFA CENGİZ: ÇOCUKLARINI KORUMAK ISTEMIŞ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, dün oyuncuyu ziyaret etti. Hastane çıkışında konuşan Cengiz, “Yeni yılda değil geçen yılda kalmış olsun bu olay. Omar’ın morali oldukça iyi. Darbe almış, çocukları koruma amaçlı olarak olmuş. İyiye doğru gidiş var, umut hiç kesilmemeli. 1-2 hafta beklememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı

OMAR: MAVİ BALONU GÖRÜNCE AĞLADIM

Norveçli futbolcu Olympiakos’ta oynarken ülkesinden TV 2’ye verdiği röportajda bilinmeyenlerini anlatmıştı. Omar Elabdellaoui’nin talihsiz kazası sonrasında gözler de Norveçli futbolcunun hayatına çevrildi. Oyuncunun Olympiakos’ta forma giyerken, Norveç basınına verdiği röportajda ise hayatı ile ilgili ilginç detaylar söz konusu. İşte satır başları:

Oğlum İbrahim doğduğunda muhteşem duygular hissettim. Annesinin karnındayken down sendromlu olduğunu öğrendik. Çok korkmuştum, bulabildiğim tüm kitapları da okudum. Hastane odasında mavi bir balon vardı. O balonu görünce ağladım. Daha sonra küçükken Epilepsi’nin bir türü olan Infantile Spasm olduğu belirlendi. İlaçla tedavi sürecine başlandı. Benim ve eşim için çok zorlu ve güçlendirici bir dönemdi. Sakin kalmaya ve sonsuz sevgimizi İbrahim’e vermeye çalıştık.

Galatasaraylı futbolcu Omar Elabdellaoui çocukları için kendini feda etti! İşte o detay!

“ONLAR İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM”

Şu anda iyi durumda ve dünyanın en tatlı çocuklarından. Ne söyleyebilirim ki? Hiç kontrolünüzde olmayan bir süreç yaşıyorsunuz. Bununla da en iyi şekilde yaşamayı öğrenmeniz gerekiyor. Çocuklarımla gurur duyuyorum. Aile olarak zorlu dönemlerden geçtik. Onlar için her şeyi yaparım. Omar, oğlu İbrahim doğduğunda hayatının değiştiğini söylemişti… Çocukları ile yakından ilgilenen Omar, her gün düzenli oyun saatlerinde onlarla birlikte..

ATİNA’DA YÜKSELİŞ

Norveç ekibi Stromsgodset’te futbol hayatına başlayan Omar, Manchester City’nin radarına takılınca İngiltere’nin yolunu tuttu. Ancak burada bir türlü aradığı ortamı bulamayan Norveçli oyuncu, Alman ekibi Braunschweig’e giderken sonrasında Olympiakos forması ile milli takım kaptanlığına kadar yükseldi.

29 yaşındaki oyuncunun dün çok sayıda ziyaretçisi vardı. Takım arkadaşları Omar Elabdellaoui’yi bir an olsun yalnız bırakmadı. Oyuncuların bir bölümü hastanede ziyaret ederken bir kısmı da sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla 29 yaşındaki futbolcuya desteklerini iletti.