Mustafa Cengiz, Emre Akbaba’nın bonservisini açıkladı

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve 2. Başkan Abdürrahim Albayrak, Türk Telekom Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi.

Emre Akbaba transferini KAP’a bildiren Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz ve 2. Başkan Abdürrahim Albayrak, Türk Telekom Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Mustafa Cengiz’in açıklamaları şu şekilde:

“Hiç böyle bir basın toplantısı düşünmüyordum. Ben tabii ki güvenlik kamerası olmadığınız için konuşamıyorum, güvenlik kamerası arıyorum devamlı.”

”Taraftarın istediği futbolcunun transfer edilmesini ben de çok istiyorum çünkü ben de taraftarım. Farkımız, biz onlar adına sorumluluk taşıyoruz. Biraz daha dikkatli olmak durumundayız.”

“Kaynaklar kıt, ihtiyaçlar sınırsız. Hiçbir zaman hiçbir şey yeterli değildir. Dünyada yaratılmış hiçbir kul tek başına yeterli değildir. Galatasaray da, Manchester United da, Barcelona da şu an için yetersizdir. Her gün kendisini yenilemek zorundadır.”

“Bu asla ağlamak değildir. Çocukluğumdan beri ağlamayı unuttum, Allah da kimseyi ağlatmasın. Biz sadece gerçekleri söyleriz. Taraftarlara, camiamıza ve rakiplerimize asla yalan söylemeyiz. Arkadan iş çevirmeyiz. Galatasaray’ın karakteri bunu gerektirir.”

“Biz tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Kendi doğrularımızdan ve yanlışlarından sorumluyuz. Rakiplerin yanlışlarını yorumlamak, bizim haddimize değil.”

“Rakiplerimize çok saygılıyız. Türkiye’nin bu zorlu günlerinde sıkıntı yaşarken, sporda ek dertler ve ek kavgalar getirmek yanlısı değiliz. Buna alet olmayız. Biz rakiplerimize saygılıyız.”

”Gelelim Emre transferine… Aldığımız duyumlar, açıkça sergilenen tavır, bir Galatasaraylı duruşu… Emre Akbaba bir Galatasaraylı duruşu sergilemiştir. Kendisine bundan ötürü teşekkür ediyorum.Emre Akbaba’ya teşekkür ediyoruz. Profesyonel dünyada böyle şeyler artık kalmadı.”

“Alanyaspor’a, Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu’na ve Çavuşoğlu ailesine çok teşekkür ediyorum. Taraftarımız umarım Emre Akbaba’yı havaalanında karşılar.”

“Şunu bilsinler ki, bir ne taraftarımızı, ne bize emanet edilen paraları harcamayız. Süreç çok zorlu, hiç kolay değil. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Biz elimizden geleni yaptık, bu transferin arkasında bir destan yazılacak kadar şeyler var.”

“Bir şeyin iktisatta marjinal değeri vardır ve bu artabilir. Fenerbahçe’nin son andaki ilgisi tabii ki paranın artmasında etkili olmuş olabilir. Bu transferin bitmesinde sponsorumuz Erden Timur’un da katkısı var. Ona da teşekkür ediyoruz. Su akar yolunu bulur”

Cengiz, Emre’nin bonservisini açıkladı

”Emre Akbaba ile 4 yıllık sözleşme imzalayacağız. 1-2 saat içerisinde KAP’a bonservis bedelini açıklarız. Görünen 4 milyon Euro ödeyeceğiz. Çok önemli bir kısmı sponsorumuz tarafından açıklanacak. Biz Emre’yi bedavaya almak isterdik, bizde de bedavaya amatör ruhla oynamasını isterdik. Alanyaspor’un transfer başında bizden istediği ücret bunun iki katıydı. Şimdi 4’e alıyoruz. Pahalı mı? Nereden baktığınıza bağlı.”

”Emre Akbaba transferinin doğru değerde olduğuna inanıyorum. Öyle değerler vardır ki sanat eseri gibidir, paha biçilemez. İnşallah Emre de bir sanat eseri gibi ışıldar.”

“Fenerbahçe bizim çok değerli bir rakibimiz. Bizim ilişkimizi asla etkilemez. Biz öyle bir teklif vermediklerini biliyoruz, en azından resmiyete dökülmüş bir davranış yok. Biz kendimizden sorumluyuz. Biz isterdik ki Emre bize bedava gelsin ama böyle bir dünya yok.”

“Alanyaspor’un transfer başında bizden istediği ücret bunun iki katıydı. Şimdi 4’e alıyoruz. Pahalı mı? Nereden baktığınıza bağlı.”

“Transfer 31’inde bitiyor. Biz ince eleyip sık dokuyoruz. Fatih Hocamız ve teknik kadro da çok çalışıyor. Denetim ve Sicil kurulumuz bile yönetim kurulundaymış gibi çalışıyor.”

“Şu anda en sağlıklı transfer Muğdat transferi gibi gözüküyor ama o da bu kurla beraber acayip bir noktaya geldi. İnşallah düzelecek. Ülkemizin bu durumu geçici. Çok dinamik ve genç bir nüfusumuz var. İnşallah üreteceğiz ve bunları aşacağız. Her şey yerli yerine oturacak”

”Carole 750 bin euro’ya gitti. Şu anda 3 milyon 300 bin açığımız var. Mayıs 2019’a kadar bunu kapatamazsak +3 milyon euro ceza öderiz.”

“Biz hiçbir şeye sevinemiyoruz. Bir saat sonra başka bir şey çıkıyor, biz de şaşırıyoruz. İnşallah Ndiaye de olacak. Başka sözcük kullanmak istemiyorum. Bazen söyledikleriniz dünyanın öbür ucunda yankılanıyor.”

”Son olarak, bizim %70’e yakın borçlarımız kısa vadeliydi. On eş gün önce bunu tersine çevirdik. Borçlarımızı yeniden yapılandırdık. 380 milyon TL’lik borcu yapılandırdık ve borçların %70’ini uzun vadeye yaydık. Tamamını da TL yaptık”

Abdürrahim Albayrak’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bir insan ‘Çocukluktan Fenerbahçeliyim ya da Beşiktaşlıyım’ diyorsa ve çocukluktaki formalı resimlerini gösteriyorsa, onun hayalini, aşkını kırmak istemem. Sabah kimseye gönderme yapmadım.”

“Bir camiayı, bir oyuncu için üzmek istemem. Fikret Orman ile Serdar Bilgili ile çok konuşmuşuzdur. Çok önemli bir futbolcumuz, pazarlık esnasında onlara gitti. Biz, onlardan almak isterken ‘İyi oynarsa sıkıntı olur, yine de sen bilirsin’ dediğinde almam”

“1.5 saat aralıksız telefonla konuştum dün gece, kabus gibiydi. Telefon patlayacak gibi ısındı. Beyin kanaması geçirdiğimi zannettim, kendimi soğuk suyun altına attım. Bir insanın nasıl panikleyebileceğini görmüş oldum.”