Medhi Benatia, Beşiktaş’ı istiyor

İtalyanlar, Beşiktaş'ın gündeminde olan tecrübeli savunmacı Benatia için Genoa ile Bologna’nın devrede olduğunu yazdı. Ancak Kara Kartal'ın, Şampiyonlar Ligi kozu nedeniyle EURO 2020 sonrasında Faslı yıldıza imza attırabileceği belirtildi.

Daha önce Avrupa’da Marsilya, Roma, Bayern Münih ve Juventus gibi takımların formasını giyen Medhi Benatia, menacerler aracılığı ile Beşiktaş ‘a önerilmişti. Ancak İtalyan basınından Tuttomercato flaş bir iddia ortaya attı. Buna göre Serie A ekiplerinden Genoa ve Bologna’nın da devrede olduğu yazıldı. Fakat yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda Faslı futbolcunun, Serie A’da forma giymek istemediği ve Avrupa’da mücadele edecek bir takımda boy göstermek istediği öğrenildi .Bu doğrultuda yıldız savunmacının, Şampiyonlar Ligi kozu nedeniyle Beşiktaş’a 1 adım daha yakın olduğu öğrenildi.

Başka kimseyle görüşmedi

Bu anlamda Siyah-Beyazlı ekibin EURO2020 sonrasındabu transfer için çalışmalara başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca Benatia’nın, Devler Ligi’nde mücadele edecek olan başka bir takımla temas halinde olmadığı edinilen bilgiler yer arasında yer aldı.