“Kaybedecek bir şeyimiz yok”

Spor Toto Süper Lig'den düşmesi kesinleşen Kardemir Karabükspor'un kulüp başkanı Mehmet Aytekin, kaybedecek bir şeylerinin olmadığını ifade ederek, "Fenerbahçe karşısında onurumuzla mücadele edip elimizden geleni yapacağız." dedi.

Aytekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, takım olarak ekonomik açıdan zor bir süreçten geçtiklerini, bunun da sportif sonuçlara yansıdığını söyledi.

Takımın bu durum içinde haftalardır galibiyet alamadığını aktaran Aytekin, “Ekonomik açıdan durumu düzeltme yönünde çalışmalar yapıyoruz. Umarım kısa sürede bunu aşacağız. Bu sezonu biz artık kapattık ve gelecek sezonun hazırlıklarına başladık. Yeniden Süper Lig’e çıkmanın hesaplarını yapıyoruz. Bu sezonu kapattık derken her şeyi bıraktık değil. Maçlarımıza çıkıp sonuç ne olursa olsun aslanlar gibi savaşımıza devam edeceğiz. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Rakibimiz Fenerbahçe karşısında onurumuzla mücadele edip elimizden geleni yapacağız. Umarım sahadan iyi bir sonuçla ayrılırız.” diye konuştu.

Takıma bugün izin verdiklerini belirten Aytekin, 14 Mayıs Pazartesi günü sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçının hazırlıklarına yarın devam edeceklerini sözlerine ekledi.