Guardiola – Raiola atışması büyüyor

Guardiola'nın Pogba ve Mkhitaryan'la ilgili eleştirilerinin ardından Raiola yine konuştu.

Futbol dünyasında ‘süper menajer’ olarak bilinen Raiola, Guardiola hakkında ‘korkak’ ve ‘köpek’ gibi ifadeler kullanmış ve Katalan teknik adamı çok sert bir şekilde eleştirmişti.

Pep, Manchester United maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında bu sözlerin hatırlatılması üzerine, önce bunlara yanıt vermeyeceğini söyledi ama daha sonra çok çarpıcı ifadeler kullanıştı.

Guardiola, “Mino Raiola, iki ay önce, bana Paul Pogba ve Henrikh Mkhitaryan’ı önerdi. Reddettim. Pogba’yı alabilecek paramız yok.” demişti.

Raiola’nın kendisi hakkındaki çirkin sözlerine değinen başarılı teknik direktör şunları söylemişti:

“Kendisiyle hiç görüşmüyorum. Benim hakkımdaki fikirlerini Ibrahimovic’ten ediniyor olsa gerek. Sonunda insanlar sırlarımı keşfettiler! Kötü biriyim, korkağım. Niye kötü biri olduğumu bilmiyorum gerçi.

Madem ben ‘korkağım’ ve ‘köpeğim’, neden oyuncularını bana öneriyor? Ben öyle biriysem oyuncularını benden koruması lazım. Ayrıca köpek benzetmesini yapmamalı. Köpeklere saygı duyması lazım.”

Guardiola’nın bu sözlerinin ardından söz tekrar Raiola’ya geldi.

Raiola, Guardiola’yla konuştuğunu kabul etmedi. ‘Onunla asla oyuncularım hakkında konuşmam’ diyen Raiola, Mkhitaryan ve Pgoba’nın durumlarıyla ilgili olarak Manchester City’ye bilgi verdiğini ise inkar etmedi.