Galatasaray’ın başkan adayından flaş Arda Turan sözleri!

Galatasaray'ın yeni başkan adayı Ali Fatinoğlu, Radyospor'a konuk oldu ve başkanlık adaylığından, kulübün son durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Seçimden zafer çıkacağına inandığını fade eden Fatinoğlu, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar‘a konuştu.

“Galatasaray’ın içinde bulunduğu durum şuydu; Dursun Özbek kendine başına kulübü yönetmeye başlamıştı. Bu tek başına yönetmenin iyi olmadığını biliyorduk. Galatasaray proje üretim grubu başındaydım. Gelirleri nasıl artırabiliriz ve giderleri nasıl düşürebiliriz diye düşündük.Ana noktamız olan taraftar sayımızı nasıl artırırız diye düşündük. Mesela; Müslüman dünyasında ve Arap dünyasında gidip sorduğunuz zaman ‘Tuttuğunuz takım yüzde  80 Galatasaray’ cevapları geldi ama bu size geri dönüş sağlıyor mu? Hayır.”

“Galatasaray, Süper Kupa’yı aldı mesela ben de stadyumdaydım. Orada müthiş bir başarı elde edildi. Galatasaray’ın taraftar sayısı böyle arttı. Bu başarının sürekliliği ve devamlılığı gelmedi. Büyük paralar ödendi ama gelir-gider dengesi sağlanamadı. Hagi’nin mesela sözleşmesinde madde vardı kupayı kazanırsa diye helal olsun aldılar bu bedelleri sportif başarı geldi sonuçta.”

“Kendi oyuncularımızın algı problemi var. Dünyanın her yerine gittim. 78 tane farklı ülkeye mal satan birisiyim. İstanbul gibi bir şehir yok. Çok samimi olarak söyleyeyim. Milano mu, İstanbul mu ya da Madrid mi? İstanbul. Özellikler bakımında İstanbul hepsini geçer. Para olarak elinize iyi para da geçiyor. Bir Galatasaraylı, Fenerbahçeli, Beşiktaşlı oyuncuların ‘Yurt dışına gitmeyi hedefliyorum’ sözlerini içerliyorum.”

“Ben tribünden gemiş biriyim. Arda Turan Galatasaray’dan çıkmış yetişmiş bir oyuncudur. Ben kulübün başında olsaydım, magazin dünyasında koparırdım ve Galatasaray’a kazandırırdım.Makineleri olan fabrika ne yapıyor? Mühendisleri var, bir de bakım kadrosu var. Futbol takımının gücü futbolcusudur ve teknik direktörüdür. Futbolcuna iyi değer vermen lazım. Oyunculara parayı nasıl kullanacağı konusunda yardım etmesi lazım. Oyuncular bunları iyi yönetemeyebilir.”

“İşin başına doğru adam geçerse işler pozitife gidiyor. Galatasaray başkanı olursam tüm branşlarda şampiyonluk isterim. Teknik direktöre istediklerini sağlayıp başarı bekleyeceğiz olmazsa oturup konuşuruz. Alt yaş gruplarında da şampiyonluk hedefiyle oynayacağız.En sevdiğim oyuncu Gomis’in ardından Ndiaye olmuştu.