Galatasaray’da eski başkan Adnan Polat’tan başkanlık açıklaması

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat, düzenlediği basın toplantısında başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıkladı.

adnan polat

Galatasaray’da eski başkan Adnan Polat, gazetecilerle buluştu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sarı kırmızılaların Mayıs ayında gideceği başkanlık seçimiyle ilgili konuşan Adnan Polat, ”Galatasaray, örf ve adetlerini kaybederek çok şeyi elinden gitti. Geçmişi ve tarihi bağları ayakta tutuyor. Galatasaray başkanlık makamı öyle bir yıpratıldı ki, Galatasaray başkanı bir şey dese başkası konuşmazdı. Bu dönemde başkan adayı olma gibi bir düşüncem yok. Şu dönem için başkan adayı olmak için müsait değilim.” ifadelerini kullandı.

”Gönlümüzü kırmışlardı…”

2011 yılındaki seçimle ilgili konuşan Polat, ”Bana açıkça şunu söylediler, ‘Ya seçime gidersin, ya da seni ibra etmeyiz.’ Ben de dedim ‘Ben böyle tehditlerle adım atmam’ diye… Seçime girmedim. Mustafa Cengiz, son konuşmasında bizimle ilgili güzel bir açıklama yaptı. Birliktelik çağrısında bulundu. Herkes ayağa kalkarak alkışladı. Hakikaten kırılmıştım. Gönlümüzü kırmışlardı.” dedi.

”2011’deki 8.’likle gurur duyuyorum”

Galatasaray’ın 2010-2011 sezonunu 8. tamamlamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan eski başkan, ”2011’deki 8.’likten gurur duydum. Çünkü o sezon 18 takımın 12’si şikeye bulaşmıştı. 9 ay boyunca beni ve yönetimi dinleyen savcı bana bunu söyledi.” açıklamasında bulundu.

Futbol kulüplerinin borçlarıyla ilgili konuşan Adnan Polat, ”Türk sporunun şikeye bulaşması olayı Türk sporunun imajını ciddi şekilde zedeledi. Türk takımlarına sponsorlar ciddi şekilde mesafeli yaklaşmaya başladı. O yüzden bu borçları da kapatmak kolay değil.” dedi.

”Arda Turan’ı Galatasaray almadı”

Arda Turan’ın Galatasaraylı taraftarlardan tepki görmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Polat, ”Arda Turan olayında taraftar da, Arda da yanlış yapmadı. Arda, Galatasaray’a gelmek için çok çabaladı ama Galatasaray istemedi. Aziz Yıldırım bana Arda için 15 milyon Dolar teklif etmişti. Arda’ya da, bizde 25 senede alacağı parayı 5 sene içinde vereceklerdi. Arda kabul etmedi” ifadelerini kullandı.

”Emre de, Arda da adam gibi adamdır”

Emre Belözoğlu’nun Türkiye’ye dönüş süreciyle ilgili konuşan Adnan Polat, ”Emre Belözoğlu, Türkiye’ye dönme kararı aldığında Galatasaray’a gelmek istedi ve bana geldi. Biz ona istediği parayı veremezdik. ‘Başka takımlarla görüşebilir miyim?’ dedi. ‘Elbette’ dedim ve Fenerbahçe ile anlaştı. Galatasaray taraftarı Ali Sami Yen’de başka takım formasıyla Arda’yı gördüğü için sindiremedi. Arda da, Emre de adam gibi adamdır.” açıklamalarında bulundu.