Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’den taciz tepkisi: Bir çocuğun hayatını mahvedemezsiniz

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Evkur Yeni Malatyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Eskrim Milli Takımı’nda yaşandığı iddia edilen taciz olayıyla ilgili olarak görüşü sorulan Fatih Terim, bir çocuğun hayatını mahvetmeye kimsenin hakkı olmadığını söyledi.

Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü haftasında Galatasaray kendi sahasında Evkur Yeni Malatyaspor’u 2-0 yenerek ligin son haftasına lider girdi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Fatih Terim, Eskrim Milli Takımı’nda yaşandığı iddia edilen taciz olayıyla ilgili olarak sorulan bir soruya şu yanıtı verdi:

“Ben futbol direktörlüğüne geldiğimde, hiçbir şey yapmadan ilk kurduğum birim bu… Orada Gülden hanım diye, kendini buna adamış, bu konuda donanımlı bir insan var. Onu tanıdığıma çok mutluyum. İlk kurduğumuz şey bu taciz konusudur. Zaman zaman ben bu konuyu dile getirdim ve şöyle söyledim, herkes empati yapsın. Sizin çocuğunuz olsa ne yaparsınız? Bu Türkiye’de var. Bu dosyaların bir çoğu bende hala… Birçoğuyla ben uğraştım. Çünkü Türkiye’nin bazı yerlerden bazı şeyler örtbas edildi. Bir yerlere dokunuyor, rahatsız ediyor. Bir çocuğun hayatını mahvedemezsiniz. Böyle bir hakkınız yok. Bilinen bazı şeyler var itiraz ettiğimiz, bilinmeyen de birçok şey var. Bu, bu ülkenin meselesi olmalıdır. Bir tane çocuğa dahi faydamız olsa, yaptığımız büyük işi gösterir. Bunla hala mücadele ediyoruz, kime dokunursa dokunsun. Ama el birliğiyle yapılması gereken bir şeydir. El birliğiyle çocuk esenliği için, elimden gelenin fazlasını yaptım. Benden sonra ne oldu bilmiyorum ama ona dokunma bu yanlış olur, bu işte böyle bir şey olmaz. 81 elden bahsediyoruz, her hafta binlerce maç oynanıyor, sorduğumuz soru bu. Aslan gibi savcılarımız, hakimlerimiz, emniyet müdürümüz de var ama hep beraber bu savaşı vermeliyiz. Yazık değil mi, her çocuk bizim çocuğumuz. Bunları işlemelisiniz. Ülkede çok şeyi önler” dedi.