Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim isyan etti: Bu işten sıkıldım ben…

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim,yabancı sınırı ve forvet transferi hakkında konuştu.

Kasımpaşa maçı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Forvet transferi ve yabancı sınırı hakkındaki düşüncelerini söyleyen Fatih Terim, yabancı kuralının tartışılmasından artık sıkıldığını belirtti. Forvet transferi konusunda ellerinden geleni yaptıklarının altını çizen Fatih Terim, Galatasaray taraftarlarından kendilerine destek vermelerini istedi.

Takıma forvet takviyesi yapmayı çok istediklerini belirten Fatih Terim şunları söyledi:

“3 aydır aşağı yukarı, benim ekibim, scout ekibi, 300-400 oyuncuyu eledik. En az 40’a yakın oyuncuyla temasımız oldu. Çok uğraştık ama bazen 0’a verilebilecek oyuncular için bile çok para isteniyor. Ancak bazen son dakikaya kadar evet dediğimiz vazgeçiyor, başka kulübe gidiyor. Kulübü daha fazla rakam istiyor. Başka tercihler gündeme geliyor. Son günlerde bile almak için çok uğraştık. Bazen sıfıra verilecek oyuncular için de para istendiği olabiliyor. Kimseye bir şey diyemezsiniz. Biz elimizden geleni yaptık. Forvet transferiyle ilgili benim söylediğim sözlerin başkan ve yönetimle ilgisi yok. Modeste, Florya’ya gelmiş herhalde bizim haberimiz yok. Ben bunu yazılanlara söyledim. Galatasaray taraftarlarının beklentileriyle oynamayın diye. Tüm Galatasaraylılardan şunu rica ediyorum: Benim, ekibimin, takımımızın arkasında olsunlar, bize destek versinler.”

Son dönemde yeniden tartışılmaya başlanan yabancı sınırı ile ilgili de düşüncelerini aktaran Fatih Terim “Bu işten sıkıldım ben… Bu işin çıkmasında emeği olanlardan, çıkaranlardan biri benim… O gün bu konuda çok nettik. Bugün ne oldu da tekrar buna dönüldü bilmiyorum. Bu kural 14 yabancı kuralı değil, bu kural 14 Türk kuralı… Bizim şu anda 12 yabancımız var. 14 yabancı alma zorunluluğu yok. 14 Türk değil, 28 Türk de alabilirsiniz. Yabancı alma zorunluluğunuz yok… Türk futbolcu oynattıkça, bir fon aracılığıyla maddi yardım diye işe başladık ama sonradan Kulüpler Birliği ve TFF’nin görüşmelerinde, 3 safhada bunların hepsi kesildi” dedi.