Futbolcularını şike yapmakla suçladı!

Danimarka 2. Ligi ekiplerinden FC Roskilde'nin teknik direktörü Christian Lonstrup, kendi sahalarında Lyngby'e son 9 dakikada yedikleri gollerle 2-1 mağlup oldukları karşılaşmanın ardından takımdaki bazı futbolcuları şike yapmakla suçladı.

Danimarka 2. Ligi ekiplerinden FC Roskilde’nin teknik direktörü Christian Lonstrup, futbol dünyasında eşi benzeri görülmemiş bir skandala imza attı. 48 yaşındaki teknik adam, hafta sonunda Lyngby’e son 9 dakikasına önde girdikleri maçta 2-1 mağlup olmalarının ardından takımdaki bazı futbolcuları şike yapmakla suçladı.

Ülkede yayın yapan TV 2 SPORT adlı televizyon kanalının edindiği bilgilere göre Lonstrup, pazartesi günü takımla yaptığı toplantıda şikeyle suçladığı birkaç oyuncuyu kadro dışı bıraktı. Futbolcuların büyük tepkisini çeken bu durumun ardından Roskilde kulübü ise dün yaptığı resmi açıklamayla Lonstrup’un görevini ligin bitimine 2 maç kala askıya aldıklarını duyurdu.

Küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan kulüp, takımın başına geçici olarak Peter Foldgast’ı getirirken Danimarka Spor Federasyonu’nun da konuya müdahil olduğu öğrenildi. TV 2 SPORT’a konuşan federasyon yetkilisi Poul Broberg, “Olanlardan haberimiz var. Konuyu inceliyoruz ancak şu an için bir şey söylemek mümkün değil. Şayet soruşturma başlatırsak bunu kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.