Fikret Orman: UEFA’nın gözü her an üzerimizde!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA ile olan anlaşmanın sona erecek olmasına karşın kontrol altında olmaya devam edeceklerini söyledi ve “UEFA’nın gözü her an üzerimizde. Artık bonservisiyle oyuncu alabileceğiz. Ancak bu kez bütçemizi aşamayacağız, yani yine denetimdeyiz” ifadelerini kullandı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Park’ta gerçekleştirilen BJK TV’nin yeni stüdyolarının açılışının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu… Gazete Habertürk’ten Kartal Yiğit’in haberine göre UEFA’nın Türk takımlarını yakın takip altında tuttuğunu ve kendileri dahil her takım için ceza tehlikesinin devam ettiğini söyleyen Orman, “UEFA’nın bütün isteklerini yerine getirdik, sezon sonu bu anlaşma bitecek. Ama bu demek değil ki rahatlıyoruz. UEFA’nın gözü her an üzerimizde. Artık bonservisi ile oyuncu alabileceğiz. Ancak bu kez bütçemizi aşamayacağız, yani yine denetimdeyiz. Buna göre adımlarımızı dikkatli atacağız” dedi.

Fikret Orman, Galatasaray’ın UEFA tarafından Avrupa kupalarından men edilebileceği şeklindeki yorumların sorulması üzerine “Benim bu konuda bir bilgim yok. Ancak öyle oyuncu transferi ile kısıtlama ile bu iş bitmiyor. Yani anlayacağınız sıkıntılı bir süreç” diye konuştu.

Bu sezon hesapta olmayan puan kayıpların olduğunu belirten Orman, şöyle devam etti: “Oynadığımız futbol özeleştiri yapmamızı gerektirecek bir durum. Başakşehir’in önemli oyuncuları yoktu, 30 dakikadan fazla 10 kişi oynadılar, kaybettik. Futbolda dün yoktur. Önümüzde 8 maç var. Şampiyonluk süreci önümüze yine gelecek. 3 sene üst üste şampiyonluğu yaşatmak istiyoruz. Ancak istemediğimiz noktadayız. Daha fazla puan toplamak lazımdı. Ümraniye’deki tesislere gitme taraftarı değilim. Orada Şenol Hoca ve ekibi var. Camia lideri olarak orada bulunup destek veriyorum. Yoksa benim orada bulunmam önemli değil.”

Önceki İçerikFatih Altaylı: TCK’ya göre Dursun Özbek’in yaptığı suçtur ve tefeciliktir
Sonraki İçerikVolkan Demirel, Fenerbahçe’de 500. maçına hazırlanıyor