Fenerbahçe’ye transferi gerçekleşmeyen Marco Fabian’dan olay sözler!

Meksikalı, bel sakatlığına ilişkin çıkan haberlerle ilgili topu yöneticilere attı.

Fenerbahçe’nin daha önce anlaşmaya vardığı Meksikalı futbolcu Marco Fabian, 26 Ağustos’ta İstanbul’a gelmiş fakat yıldız futbolcunun transferi daha sonrasında suya düşmüştü.29 yaşındaki 10 numara ertesi gün girdiği sağlık kontrolünden geçememiş ve Sarı Lacivertliler de transferden vazgeçtiklerini duyurmuştu.

Transferin gerçekleşmeme sebebinin Fabian’daki kronik bel sakatlığı olduğu ifade edilmiş ve yıldız futbolcu Eintracht Frankfurt’a geri dönmüştü.Bu olaydan sonra Alman basınına açıklamalarda bulunan Fabian, Sarı Kanarya hakkında zehir zemberek ifadeler kullanmıştı.

Meksikalı oyuncu, “Türkler bana ihanet etti. Beni kandırdılar. Her şey görüşüldü ve sözleşmeler hazırlandı. İmzaların atılmasına 5 dakika kala bazı şeylerin değiştiğini gördüm. Bu doğru değil.” şeklinde konuşmuştu.

Geçtiğimiz günlerde takımının 5-0 kazandığı hazırlık maçında iki gol birden atan Fabian, konuyla ilgili bir kez daha Alman basınına konuştu.Deutsche Welle Sports’un sorularını yanıtlayan Fabian, Fenerbahçe’yle yaşadığı sürece ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Belimle ilgili söylenenler kesinlikle doğru değil. Ancak bazı kulüplerde teknik direktörler ve başkanlar bu taktiği uyguluyor. Bu konuda söylenecek fazla bir şey yok.”

“Şu an Eintracht’tayım. Bugüne dek belimi yüzlerce doktor inceledi ve sırtımda hiçbir problem görmediler.”

“Fenerbahçe’yle yaşadıklarımız gerçekten zordu. Özellikle geçtiğimiz hafta benim açımdan son derece stresliydi. Ancak şu an her şey yolunda ve sadece Eintracht’ı düşünüyorum. Önümüzdeki maç için hazırım.”