Fatih Terim’den başkanlık sinyali

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in "Gün gelir ayrılır ve başka bir pozisyona geçersem, bu istikrarı sağlamak adına hareket edeceğim" şeklindeki sözleri, deneyimli teknik adamın ilerleyen yıllarda sarı-kırmızılı takımın başkanı olabileceği yönünde değerlendirildi

Teknik direktör Fatih Terim’in Malatya maçının ardından yaptığı açıklamalarda ‘İstikrar’ sorusunu yanıtlarken ilerleyen yıllarda Galatasaray’da başka bir görevde de bulunabileceğinin sinyallerini verdi.

Gazete Habertürk’ün haberine göre, A Milli Takım’da 6 sene istikrarlı bir şekilde kaldığını belirten Terim, “Mesela beni gönderdiler dediğimde kimse buna inanmıyordu. ‘Avrupa şampiyonu oldun, seni kim gönderebilir?’ diyorlardı. Ama insan istenip istenmediğini bilmez mi? Ben olur da gün gelir, ayrılır ve başka bir pozisyona geçersem bu istikrarı sağlamak adına hareket edeceğim” ifadelerini kullandı. Deneyimli çalıştırıcının bu sözleri divan üyesi olduğu Galatasaray Kulübü’nde ilerleyen yıllarda başkanlığa aday olabileceği yorumlarına neden oldu.