Fatih Terim: Organize ama amatör bir kötülük görüyorum

Ziraat Türkiye Kupası finalinde oynanacak Akhisarspor-Galatasaray karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Ziraat Türkiye Kupası’nın sahibini bulacağı Akhisarspor-Galatasaray finali öncesi, müsabakanın oynanacağı Sivas’ta, iki teknik direktör ve takım kaptanları basın toplantısı düzenlendi.

Akhisarsporlu Güray Vural ve Galatasaraylı Selçuk İnan toplantıda ilk söz alan isimler olurken, devamında Fatih Terim sözü devraldı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın toplantısında hem yarınki finalle ilgili hem de gündeme dair dikkat çeken ifadeler kullandı.

Fatih Terim:

Öncelikle meslektaşıma geçmiş olsun diyorum. Söylediği gibi Akhisar ligimize renk kattı. Biz pazar gününe konsantre olan oyuncularımızı kupa maçına konsantre etmeye çalışıyoruz. En çok kazanan takımız. Umarım yarın bir yenisini daha ekleriz.

Türkiye Kupası’na önem veriyoruz. İnşallah bu hafta kupa haftası olur. Tam da haftası diye düşünüyorum. İnşallah yarın burada kupayı alan Galatasaray olur. Bu bir final maçıdır. O ciddiyette olacağımızı söyleyebilirim.

Enteresan bir süreç yaşıyoruz. Galatasaray şu an öyle bir konumdaki yarışta olan, olmayan ilgili, ilgisiz takımların başkanlarından, teknik direktörlerine herkes kendi maçlarını bıraktı bizim maçları konuşuyor. Türkiye’dir Galatasaray sözünün gerçek olduğunu görüyoruz bu şekilde. Organize bir amatörlük görüyorum. Bu bizi güldürüyor. Amaç iki kupaysa, bir şekilde bizi kızdırıp konsantremizi bozmaya çalışıyorlarsa, hepsine geçmiş olsun. Galatasaray taraftarına seslenmek istiyorum. Kalan süreçte inancı kaybetmeden, duaları eksik etmeden, Galatasaray’a yakışır bir tutum sergilemelerini istiyorum. Dikkatli ve uyanık olun. Yaşananların farkında olun ama unutmayın.

Selçuk İnan:

Rakibimizin durumunu biliyoruz, onlara geçmiş olsun diyoruz, umarım seneye yeniden Süper Lig’e yükselirler. İnşallah yarın izleyenlere güzel bir futbol izletiriz. Sadece futbolun konuşulduğu güzel bir maç olur. 3 günde bütün sezon verdiğimiz emeklerin karşılığını alabiliriz. Ama önce Akhisarspor maçını düşünüyoruz.

Güray Vural:
Lig bildiğiniz gibi bu sezon bizim için iyi geçmedi. Ama her şeye rağmen sezonu kupayla kapatma şansımız var. Geçen sene olduğu gibi bu sene de kupayı Akhisar’a götürmek istiyoruz. Umarım kazanan taraf biz oluruz. Takım olarak, camia olarak çok üzgünüz. Takımımız tabii ki etkilendi ama biz Akhisar şehrine yakışır şekilde kupayı kazanmak istiyoruz.