Emre Aksoy : Ersun Yanal ile sıkıntı yaşayacağımızı söyledim

Aksoy ve Ören konuştu, Ersun Yanal'ın gelişine neden imza atmadılar? Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın gelişine imza atmayan Aksoy ve Ören'den dikkat çeken sözler..

Trabzonspor’da eski Başkan Muharrem Usta döneminde göreve getirilen Ersun Yanal’ın gelişine onay vermeyen ve karara imza atmayan eski yöneticiler Emre Aksoy ve Asım Ören dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

10 MİLYON TL KAZANDI

Ersun Yanal Trabzonspor’dan alacağı olan 450 bin euro için açtığı davada, bordo-mavililerden 10 milyon TL tazminat kazanmıştı. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun olaydan haberdar olmasından sonra Yanal’ı aradığı ama “Avukatımla görüşün” yanıtını aldığı öğrenildi. Avukatın, Başkan Ağaoğlu’nun 10 milyon TL’nin taksitler halinde ödenmesini teklifini reddettiği dile getirilmişti. Ersun Yanal’ın gelişine imza atmayan Emre Aksoy “Başkanı defalarca uyardığını” ifade ederken, Asım Ören ise istifasının baş sebebinin Ersun Yanal olduğunu berlirtti. İşte Emre Aksoy’un sert açıklamaları…

AKSOY: BAŞKANA DEFALARCA SÖYLEDİM

Ersun Yanal’ın takıma transferinde bulunan yönetim kurulu kararına imza atmamasının nedenini açıklayan Aksoy “Trabzonspor yönetim kurulu görevinde bulunurken bu karar önümüze geldi. Ancak ben bu karara imza atmadım. Başından beri bir sözü vardır “denenmişi denemek ahmaklıktır” denemeyin demişlerdir. Ersun Yanal Trabzonspor’a daha önce de gelmiş Fenerbahçe sevgisi olan ve Trabzonspor’da bir başarısı olmayan bir hocaydı. Yeterince tepki koyamadık. Defalarca Başkan Muharrem Usta’ya Ersun Yanal ile sıkıntı yaşayacağımızı ve karşı olduğum söyledim. Daha sonra tekrar tekrar söyledim. Alanya ve Rize maçlarında da söylememe rağmen kendisinin Yanal’a karşı inancı vardı. O inancın arkasından gitti.

YANAL DİYE BİR ZATA PARA ÖDEMEK ÜZÜYOR

10 milyon TL tazminat ile ilgili de konuşan Emre Aksoy “Maalesef yönetici olmamıza rağmen yapılan sözleşmeleri göremiyorduk. Buna futbolcular da dahil. Her şey gizli kapılar arkasında yapılıyordu. Ersun Yanal kendisi bıraksaydı bu tazminatı ödeyecek miydi? Bunu anlamıyorum nasıl böyle sözleşmelere imza atabiliyorlar. Maalesef bu durum her yönetimde var. Yeni yönetim menajerlere karşı olduklarını para vermeyeceklerini söyledi ancak yine veriliyor. Mantalite açısını çözemiyorum. Trabzonspor Kulübü’nün Ersun Yanal diye bir zata para ödemesi üzüyor.

BİZDE TEK ADAMLIK VARDI

Usta yönetimini de eleştiren Aksoy “Bizim yönetimimizde tamamen tek adımlık vardı. Muharrem Usta vardı arkasında Ahmet vardı. Başka bir şey vardı. Tek adamlıkla yönetti. Yönetim kurulunda “ben para veriyorum” mantalitesi hakimdi. Bu sistemin kaybolmasını arzu ediyorum. “

MEDYA ÖNÜNDE SAVAŞMAK DOĞRU DEĞİL

Trabzonspor’da yaşanan son durumu da değerlendiren Aksoy “Ucuz transfer hamlelerini doğru buluyorum ancak krediler çekilip borç indirilmez. Medya önünde kişiler aracılığı ile savaşmak doğru değil. Bu işin adabı vardır arka planda savaşabilir. Medya önünde mahkeme önünde savaşmak doğru değil. Sürekli eski başkana saldırmak anlamsız. Muharrem Usta haklı demiyorum bu işin içerisinde İbrahim Hacıosmanoğlu var, Sadri Şener var bir önceki yönetime vurmak anlamsız. Geçmişi iyi analiz edip komple bakmak lazım. Kimseyi savunmuyorum ama Trabzonspor’un bu kadar taraftarın, medyanın önüne atılması hoş değil. Öyle bir itibar kaybı yaşanıyor ki Fenerbahçe taraftarı bile artık dalga geçer hale geldi.

İŞTEN KİMSEYİ ÇIKARAMADIK

Trabzonspor’da işe alımlara dikkat çeken Aksoy “Gördünüz Akyazı’nın açılışında 20 bin taraftar yoktu. Bir önceki döneme bakalım 41 bin kişi stadyum full çekti. İstanbul’daki maçta sadece 7 bin biletten gidiliyor. Bir taraftan Okay’dan Bero’dan Castillo’dan gelen paralarla borç ödüyorsun diğer taraftan işe ardı ardına adamlar alıyorsun. İşten kimse çıkarılamadı. Bunu biz de yapamadık. Başkan ile sürekli bu konuyu tartıştım. Kulüp içerisinde fazladan bulunan birçok kişi var. 1461 Trabzon’un mutfağını kapattım sonra tekrar açtılar. 1461 Trabzon Süper Lig takımında bulunan imkanlara sahip Trabzonspor’un neyi varsa onların da var. Oraya çok fazla masraf yapılıyor. “

Kaynak : 61saat.com