Doumbia Bursaspor yolunda

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon kadrosuna katmak istediği ancak transfer edemediği Seydou Doumbia, Bursaspor ile anlaşmak üzere..

Geçtiğimiz sezon Roma’da forma giydiği dönemde Fenerbahçe’nin gündemine gelen ancak anlaşma sağlanamayan Seydou Doumbia, devre arasında Sporting Lizbon’a imza atmıştı. Hücum bölgesine takviye arasındaki Bursaspor, Seydou Doumbia transferinde sona yaklaştı. Seydou Doumbia ile prensipte anlaşma sağlayan yeşil beyazlı kulübün yeni hedefi Japon oyuncu Ryota Morioka oldu.

Bursaspor uzun süredir gündeminde tuttuğu Seydou Doumbia ile prensipte anlaşma sağladı. 30 yaşındaki oyuncu ve bonservisinin bulunduğu Portekiz’in Sporting Lizbon Kulübü ile yapılan görüşmelerden olumlu ayrılan Bursaspor’un, deneyimli golcüyü yarın veya pazar günü Bursa’ya getirmesi bekleniyor. Daha önce yeşil beyazlı kulüpten alınan bilgide Seydou Doumbia’nın yüksek maliyeti nedeniyle girişimde bulunulmayacağı belirtilirken, son olarak William Troost-Ekong’un satışıyla birlikte gelir elde eden yönetim, Seydou Doumbia’yı tekrardan gündemine almıştı.