Bülent Yavuz, Fenerbahçe – Bursaspor maçını değerlendirdi

Fenerbahçe, Bursaspor'u Fernandao'nun 90. dakikada attığı golle 2-1 mağlup etti ve puanını 66'ya yükselterek ikinci sıraya tırmandı. HTSPOR Yazarı Bülent Yavuz, Fenerbahçe-Bursaspor maçının hakemi Fırat Aydınus'un kararlarını değerlendirdi

Bülent Yavuz’un yorumları şöyle: “Fenerbahçe-Bursaspor maçının hakemi Fırat Aydınus için kıyamet koparılıyor! Ben başka maç mı izledim? Hayretler içerisindeyim!”

Maçın neticesine tesir eden en ufak hatası yok. Maç içerisinde birkaç hata var o da her müsabakada yaşanan ve de hakemlerin görüş açısından kaynaklanan hataları.Maçın 17. dakikasında Aatif-Barış mücadelesinde kabul edelim ki ortada top için mücadele var. Aatif tam topa vuracakken Barış ayağını uzatıyor, Aatif topa hamle yaparken ayağına basıyor. Buradan illegal, yasaklanmış hareket diye bir şey söz konusu değil. Hareket, tamamen oyun icabıydı. Aatif burada alsa alsa ancak sarı kart alırdı.

Kaleci Volkan ile Bursalı Yusuf’un karşı karşıya kaldığı pozisyonda kesinlikle bariz gol şansı yok. Çünkü top kaleden uzaklaşıyordu.Bu pozisyonda top, 1 numaralı yardımcı hakeme doğru gidiyordu. Burada bariz gol şansı yok.Ha bu pozisyonda bence faul verilmeliydi, hakem Fırat Aydınus devam ettirdi. Bence bu kararı yanlıştı.

51. dakikada Bursasporlu Titi’nin, ceza alanı içerisinde Josef de Souza’ya müdahalesi var. Hakem bu pozisyonda penaltı verse ‘Cuk’ diye otururdu! Ama her nedense Fırat Aydınus, pozisyonu penaltı olarak değerlendirmedi, saygı duyuyorum. Ama penaltı verse kimse bir şey diyemezdi.

83. dakikada Titi’nin Vincent Janssen’e yaptığı hareket uzaydan da gökyüzünden de, sahanın içerisinden de her yerde kırmızı kart! Bunun tartışması niçin yapılıyor anlayamadım. Titi resmen tekme atıyor. Tekme atmak, teşebbüs etmenin karşılığı kırmızı karttır.Yalnız burada Titi’nin tekmesinden önce Şener Özbayraklı, Titi’ye faul yapıyor. Burada hakem kesinlikle faulü vermeliydi.Fırat Aydınus, faul vermeyince Titi gidip hakemin yerine kendisi ceza kesmeye kalkıştı.Böyle de olunca keskin sirke küpüne zarar verdi. Hakem de kırmızı kart vermekte haklıydı!Hakemin yedek kulübeyle ilgili olarak verdiği tüm kararlar doğruydu.