Beşiktaş Cenk Tosun için harekete geçti!

Chicago Fire’ın 3 yıllık sözleşme teklif ettiği Beşiktaş’ın golcüsü Cenk Tosun, MLS ekibine transfer kararını iletti.

Bir süredir kaliteli bir golcü arayan ABD kulübü geçtiğimiz hafta Cenk Tosun‘a yıllığı 2 milyon dolardan 3 senelik teklifte bulunmuştu. Beşiktaş’la sezon başında 1+1 senelik sözleşme imzalayan ve yıllık 550 bin euro garanti ücret kazanan deneyimli forvet, bonservis için de 2 milyon doları gözden çıkaran Chicago Fire’a henüz olumlu yanıt vermedi. 31 yaşındaki golcünün ücretler konusundaki eşitsizlikten rahatsızlık duyduğu ancak siyah-beyazlı takımı yarı yolda bırakmak istemediği öğrenildi.

Cenk Tosun için resmi hamle Beşiktaş harekete geçti

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNDEN YENİ HAMLE

Cenk Tosun gelecek sezon Beşiktaş’ta kalması halinde mevcut sözleşmesine göre yine 550 bin euro garanti ücret alacak. İmza parası ve bonuslar hariç yıllık 3,1 milyon euro kazanan takım arkadaşı Vincent Aboubakar’ın 6’da biri ücrete oynayan Cenk’in yönetimden iyileştirme beklediği kaydedildi. Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim kurulunun da bu konuda bir süredir çalışma yürüttüğü aktarıldı. Siyah-beyazlıların önümüzdeki günlerde Cenk Tosun’un yıllık ücretine ciddi bir zam yapmayı planladıkları ifade edildi.

Milli futbolcunun yıllık ücretinde iyileştirme yapılmaması halinde sezon sonunda durumunu gözden geçireceği ve yurt dışında bir kulübe gidebileceği de ileri sürüldü.

VIAFanatik
Önceki İçerikAbdullah Avcı, futbolcular ve personelle vedalaştı
Sonraki İçerikVitor Pereira’ya Brezilya’da sert tepki!