Bayram Bektaş: 3 puanla dönmek isterdik

Göztepe Teknik Direktörü Bayram Kadir Bektaş Alanyaspor maçının ardından üzgün olduklarını çünkü kazanmak için Alanya'ya geldiklerini ifade etti..

Rakip takım hakkında yaptıkları tüm analizlerin doğru çıktığını savunan Bektaş, neredeyse pozisyon vermeden ortada geçen bir ilk yarı izlediklerini söyledi. Rakibin kanat oyuncularının içeri kat ederek beklerle daha çok fırsat arayacağını bildiklerini anlatan Bektaş, şöyle konuştu:

“Rakibi iyi kapattık, ilk yarı 0-0 bitti. İkinci yarı biz futbolumuzu oynamak için sahaya çıktık. Topa sahip olma oranımız daha iyiydi. Golü yiyene kadar. Mağlup duruma düştükten sonra golü aramaya devam ettik. Maalesef rakibimiz pozisyona bile girmemişken basit bir hata yaptık. Bizim gibi kaliteli oyunculardan kurulu bir takım, bunu yapmamalı.”

Karşılaşmada 1-0 geriye düştükten sonra pozisyonlar aradıklarına değinen Bektaş, net pozisyonlar da bulduklarını kaydetti. Ancak bu pozisyonları değerlendiremediklerini dile getiren Bektaş, “Tabii üzgünüz, buradan evimize 3 puanla dönmek isterdik, olmadı. Yeni katılan oyuncuların adaptasyonu iyi. Milli arayı da iyi değerlendirirsek daha derli toplu bir Göztepe inşallah sahaya çıkacak.” değerlendirmesinde bulundu.

.