Aykut Kocaman’ın maç sonu açıklamaları

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Osmanlıspor karşısında elde edilen 2-0’lık galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Öncelikle maçı değerlendiren Aykut Kocaman, “İkinci attığımız gole kadar çok değişen bir şey yoktu. Osmanlıspor alanı iyi kapattı. Baskıyla kazandığımız toplarla gol aradık ve duran toplarla. Duran toplarda ligin iyi takımlarındanız. İlk devre duran toplarda önemli avantajı yitirdik. İkinci yarı Valbuena oyuna girince sorunlarımız çözüldü. Gol olduktan sonraki sürede nispeten rakip biraz daha açıldı. İkinci golden sonraki süreçte; bizim için olumlu şeylerin yanı sıra olumsuz şeyler de oldu. Rakip kendisini daha iyi hissettirdi. Bütünlük açısından biraz daha hamlelerde zayıflık yaşadık” dedi.

Alper’in performansı ile ilgili de Kocaman, “Alper oynadığı süre içerisinde ondan istediklerimi yapmaya çalıştı ama çok kapalı bir rakip vardı. Burada skoru elde etmek için zorluklar olacağı belliydi. Sadece Alper’in sorunu değildi. Takımın genel sorunuydu” ifadelerini kullandı.