‘Atmosfer korkunç olacak’

Haftaya oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı öncesi konuşulan Lokomotiv Moskova'nın sportif direktörü Stoffelshaus ''Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında atmosferin ne kadar inanılmaz ve korkunç olduğunu herkes bilir'' dedi.

Galatasaray Şampiyonlar Ligi D Grubu’ndaki ilk maçını 18 Eylül Salı günü, Lokomotiv Moskova ile Türk Telekom Stadı’nda oynayacak. Rus kulübünün sportif direktörü Erik Stoffelshaus, zorlu maç öncesi hem gruptaki şansları hem de Galatasaray deplasmanıyla ilgili açıklamalar yaptı. Daha önce Schalke kulübünde de görev yapan Stoffelshaus, “Schalke ile aynı grupta olmak inanılmazdı. Forlan kurayı çekerken, ‘Haydi dostum, en azından bizim için bir kez iyi bir şey yapar mısın’ diye düşündüm. D Grubu’nu çekti. Ben de kendi kendime, ‘Bizim için çok iyi dedim’ ifadelerini kullandı.

‘Her futbolcu başa çıkamaz’

İstanbul’daki ilk maçı da değerlendiren Stoffelshaus, “Türkiye’yi tanıyan herkes özellikle Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında atmosferin ne kadar inanılmaz olduğunu bilir. Stadyumda korkunç bir gürültü olur ve her futbolcu bu baskıyla başa çıkamaz. Böyle bir test için mental açıdan hazır olmalısınız. Çok gürültülü ve gergin bir ortam olacağını biliyoruz. Zaten Galatasaray’ın evinde çok iyi olmasının ve nadiren kaybetmesinin nedenlerinden biri de bu” dedi.