Anadolu Efes , Ataman ile yeni sözleşme imzaladı

Anadolu Efes, başantrenörü Ergin Ataman'la 2 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıkladı.

Anadolu Efes, başantrenörü Ergin Ataman’la 2 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıkladı.

Resmi açıklamanın ardından Ergin Ataman, “Belki gün içerisinde belki de önümüzdeki günlerde kadromuzdaki diğer anlaşılan oyuncuların yeni sözleşmeleri de duyurulacaktır. Takıma önümüzdeki sezon için 1-2 takviye daha yapacağız” dedi.

Takımda üçüncü dönemini sürdüren teknik patron Ergin Ataman ile iki yıllık sözleşme tazelendi. Ataman, bilindiği gibi takımı 1999-2001 yılları arasında, 2008-09 ve 2009-10 sezonlarında çalıştırmış ve 2017-18 sezonu ortasında üçüncü kez takımın başına geçmişti.

Ergin Ataman’ın takımın başında bir Euroleague ikinciliği, bir Euroleague üçüncülüğü, bir Türkiye Ligi şampiyonluğu, üç Cumhurbaşkanlığı Kupası, iki Türkiye Kupası, altyapılarda ise bir Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonluğu, üç Genç Erkekler Türkiye Şampiyonluğu ve iki Ümit Erkekler Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor.

Anadolu Efes, bilindiği gibi Ergin Ataman yönetiminde geçtiğimiz günlerde İspanya’nın Vitoria Gasteiz kendinde düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four’da yarı final maçında Fenerbahçe Beko’yu 92-73 mağlup ederek finale yükselmiş, finalde Rusya’nın CSKA Moskova takımına 83-91 yenilmiş ve Euroleague’de 2018-19 sezonunu ikincilikle tamamlamıştı.