Altıparmak: Pozisyon vermeden mağlup olduk

Mehmet Altıparmak, "Rakibin ceza sahası dışından attığı şut gol oldu. Oyunun büyük bölümünde hiç pozisyon vermeden mağlup olduk." dedi.

Teknik direktör Mehmet Altıparmak, müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, çok önemsedikleri bir karşılaşmadan mağlup ayrıldıklarını söyledi.

Müsabakaya çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Altıparmak, şöyle konuştu:

“Rakibin ceza sahası dışından attığı şut gol oldu. Oyunun büyük bölümünde hiç pozisyon vermeden mağlup olduk. Bu kadar mücadele veriyoruz ama bir puanda kaldık. Kazanmak için çok odaklanmıştık. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum, bizi 90 dakika boyunca desteklediler, onlara teşekkür ediyoruz. Galibiyet armağan etmek istiyorduk ama başaramadık.”

Altıparmak, maça çok iyi başladıklarını ama devamını getiremediklerini belirterek, ilk yarı orta sahada üstünlüğü kaybettikleri için ikinci yarıya Özer Hurmacı değişikliğiyle başladıklarını dile getirdi.

İkinci yarı topu kanatlara taşıyarak oradan şut ve ortalarla sonuca gitmeyi planladıklarını aktaran Altıparmak, “İkinci yarı her şeyi yaptık ama golü bulamadık. Oyuncularımız lige alışıyor. Çok pozisyon üreten ve pozisyona giren takımız ama ne yazık ki gol pozisyonlarını sonuca yansıtamıyoruz. Milli takım arası, aramıza yeni katılan ve sakat oyuncular açısından iyi olacak. İlk 4 haftada şampiyonluk adaylarıyla karşılaştık diyebilirim. Bundan sonraki maçları daha dengeli rakiplerimizle oynayacağız ve hakkettiğimiz maçları kazanacağız.” değerlendirmesinde bulundu.