Ali Koç üyelerle buluştu

Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Ali Koç, Kalpler Beraber Büyük Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

“Bundan sonra da inşallah son güne kadar beraber yürürüz. İlk günden bu yana inancınız bizi buraya kadar getirdi. Medyamızdan bir kez özür diliyorum. Geç kaldık. Bugüne kadar çorbada tuzu olan herkese teşekkür ediyorum. Ocak ayından beri aktifiz, imkanlarımız dahilinde bir şeyler yaptık. Tüm dostlarıma minnetlerimi sunuyorum.  Daha iyi Fenerbahçe için tavsiyelerinizi dinledik. En çok da öneri ve şikayetlerinizden beslendik. Özlediğimiz Fenerbahçe’yi dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık.”

“Halkın takımı Fenerbahçemizi çok özlediğimizi ifade ettik. Yeni nesillerin Fenerbahçeli olduğu, ama her şeyden önce omuz omuza Fenerbahçe’yi istediğimizi her zaman söyledik. Fenerbahçemiz için yarın geç olabilir diyerek adaylığımızı açıkladık. Benzer beklentiler içerisinde olduğumuzu gördük. Bu süreçte ne gibi çalışmalar yaptık. Son 6 ay içerisinde yol haritamızı netleştirdik. Bazı kesimler maksatlı olarak bu projelerimizi küçümsüyor olsa da anlattığımız projelerin birebir kendi projeleri olarak anlatılmasına da şahit olduk. İnşallah bu kişiler yayınımızı izliyordur. Söyleyeceğim çok şey var.”

Kendisine edilen tezahüratlar karşısında: “Bunu ilk kez duyuyorum. Kim yaptıysa eline sağlık.”

“Rozet ve atkı dışında bir şey yaptırmadık. Bu insanlar kendi imkanlarıyla bir şey yapıyor. Sanki 20 yıldır onlar başta değilmiş gibi, sanki yeni aday oluyorlarmış gibi davranıyorlar. Biz diyoruz ki akademi, onlar diyor akademi. Biz diyoruz en az 7 saha lazım, onlar ertesi gün 8 saha yapacağız diyorlar. Bizim tek derdimiz kazanan Fenerbahçe olsun. Bu zamana kadar sabrettim! Bugün farklı yüzümüzü göreceksiniz.”

“Projelerimizi küçümsemeyi bırakın, ‘Projesi yok’ dediler. Evet yok, biz projelerimizi seçim kazanmak için yapmıyoruz. Bizim tek projemiz camiamızı kalıcı olarak hak ettiği yere getirmek. 3 Temmuz’dan bu yana ya da sizin belirlediğiniz tarihten bu yana gelin kulübe kim ne kadar vermiş kulüp defterlerinden çıkarıp bakalım! İstediğiniz yerde bakalım. Ayıp bunlar ama bu noktaya geldik. Sponsor noktasında, ‘Kaçtı’ diyorlar ya… 4 Haziran itibariyle kulübümüzün kasasına beklentisiz ciddi katkı yapıyor olacağız. (Ali Koç, Fenerbahçe şampiyon sesleri…) İnşallah bir gün başkan olurum, şampiyonluk yaşarız. Bunu hak etmeden söylemeyin. Beyaz Atlı prens tabirini FETÖ’cü ve terörist söylemine tercih ederim. ‘Beyaz atlı prens’ demiş bana. Bu lakabı ‘FETÖ’cü, terör örgütü’ yerine yeğlerim!”

“Çok önemli sponsorluk anlaşmamız hazır ve bugünden daha fazla olacağını garanti ederim. Sadece futbol branşında değil, diğer branşlarımızda da anlaşmalarımız hazır diyebiliriz. Beyaz atlı prensin elinde sihirli değnek yok. Ben her zaman diyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü başkanını Fenerbahçeli seçmelidir. Bizim hiçbir zaman Fenerbahçe aşkımızdan şüphe etmeyin. Siz bizim niyetimizden ve Fenerbahçeliğimizden şüphe duymayacaksınız. Biz bir spor kulübüyüz. Bizim işimiz spordur. Araziler borcumuzu kapatıyorsa, ne diye faiz ödüyoruz? Satalım kapatalım 2 milyon liralık borcu!”

“Direksiyondaki teknik direktörü sürekli değiştiren, acele transferleri, kariyerinin son noktasına gelmiş oyuncu alımını yapan zihniyeti kesinlikle değiştireceğiz. Kişisel kaprislerden dolayı yapılan hataları ortadan kaldıracağız. Futbolda yatırımı dönüşümü en az olan konu; scouting. Tekerleği yeniden inşa etmeye gerek yok! Doğru yapılırsa dönüşümü çok yüksek. Biz şu anda scouting’le çalışıyoruz 100 civarında oyuncuyla ilgileniyorlar. Ciddi anlamda ilerleme kaydedildi. En önemli değişiklik scouting konusunda olacak. Bu hem en yetkin oyuncu yetiştirmek de hem de mali yapıyı düzeltmeye yarar sağlayacak. Bize göre ilk aşamada 7 saha gerekiyor.”

“Altyapımızdan ve A Takıma kadar şartlarımız aynı olacak. U 21 Ligi yeterli değil, bunun için değişik modeller var. Bunun için yer kiralayabilirsiniz. Orta vadede Türkiye’de biz olalım ya da olmayalım. Fenerbahçe’nin Almanya’da pilot takımı olması gerekiyor. Bizim oranın bir parçası olmamız lazım. Nüfusumuzun fazlalığından dolayı.”