Ali Ay’dan Fırat Aydınus’a tepki: Yukarıda beni görse, beni atacaktı

Bursaspor Başkanı Ali Ay, 2-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçının hakemi Fırat Aydınus’a tepki gösterdi. Ay,  “Yukarıda beni görse, beni atacaktı” dedi.

Aspor’a konusan Ali Ay şunları söyledi;

“Biz aslında oraya Fenerbahçe ile iyi oynamak için gittik. Hocamız analizi yaptı ama hakem heyetini düşünemedik. Aslında onu da hesaba katmak lazımdı. Biz Türk futbolunun yükselmesi için uğraşıyoruz ama insanların biraz adaletli olması lazım. Barış daha ilk yarıda sakatlandı, üzerine basılmış. Ayağında parmak girecek kadar krampon deliği olmuş. Hakeme bunu söylediğinde ‘faul olacak bir pozisyon değil’ demiş. Biz tertemiz oynadık. Artık böyle şeylerin tartışılması lazım. Sanki şampiyonluğa oynayan takımlar kayırılsın diye gidiyor, öyle görüyorum.

Geçen hafta da tatsız olaylar olmuştu ve bunu da affettirmek istiyordu. Ben tüm ekibi ve hocalarımızı kutluyorum. Maalesef hakemi yenemedik. Titi’nin atılması bana göre yanlış karar. İdari menajer yardımcısını attı. Yukarıda beni görse, beni atacaktı. 10 kişi kalmamız oyunumuzu bozdu. Titi o bölgede olsa golü atamazdı. Aziz başkan çıkıp bizim şampiyonluğumuza atıfta bulunuyor. Bizim şampiyonluğumuz tertemiz. Bunlara insan üzülüyor. Yönetici arkadaşlardan kimseyi görmedik”