Alex De Souza: “Fenerbahçe’den nefret ediyorlardı”

Fenerbahçe'nin efsanevi futbolcusu Alex De Souza, ülkesinde verdiği röportajda Türkiye'deki günlerine ilişkin birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu Alex De Souza, ülkesinde verdiği röportajda Türkiye günlerine ilişkin ses getirecek açıklamalarda bulundu. Ülkesinde yayım yapan “ygfoot.com” adlı internet sitesine konuşan Brezilyalı eski futbolcunun Fenerbahçe’de futbol oynadığı döneme ilişkin itirafları şu şekilde:

“Türkiye’deki taraftarlar, hayatımda gördüğüm en iyi şeydi. Sadece Fenerbahçe taraftarları için değil, genel olarak konuşuyorum. Galatasaray, Beşiktaş ve Bursaspor taraftarları beni beni çok etkilemiştir.Aynı şekilde Trabzon’da da çok çılgın bir maç oynadık. Taraftarlar sahadaki oyunu inanılmaz etkiliyordu.”

“Takımımızdan, Fenerbahçe’den nefret ediyorlardı. Ancak bizim kendi sahamızdaki atmosfer gibisini hiç görmedim. Palmeiras, Cruzeiro ve Coritiba’da da çok iyi atmosferler gördüm ancak Türkiye’deki hiçbirine benzemiyordu.”

“Türk futbolunda gördüğüm en güzel şey, taraftarların derbi günlerinde stadyum dışında oluşturdukları ambianstı. Bu tip büyük maçlarda yaratılan hava gerçekten fantastikti. Tüyleriniz diken diken oluyordu.Örneğin bir defasında maça gelinlik ve damatlıkla gelen bir çift görmüştüm. Buna birkaç kez daha şahit olmuştum. Çok çılgınca bir şeydi.”